Tam bir rezalet

Sakaryaspor’a, hem saha içinde ruhsuz futbol sonunda alınan farklı yenilgi, hem de yönetimsel olarak forma önüne yazılan ‘Kiralık’ yazısıyla tarihinde rezaletlerle dolu bir gün gün yaşatıldı. Öyle ki son dönemlerde yönetimlerin birbiriyle kulübü rezil etme yarışları Sakaryaspor’a çok zarar veriyor!

Forma rezaletine gelmeden önce ilk olarak biraz takımı konuşmak gerekiyor. Teknik Direktör Şaban Yıldırım’ın devre arasını iyi geçirdiğini söylediği takım buysa ikinci yarı vay bizim halimize! Neresinden tutsan elinde kalacak bir performans izledik. Savunması dökülen, orta sahası olmayan, kanatları çalışmayan, hücumda ise etkisiz bir Sakaryaspor vardı. O kadar kötüydük ki futbolcu performansına girersek birini diğerinden ayırırsak birbirlerine haksızlık etmiş oluruz! 

Tabi birde takımın yeni transferleri var. Perşembe günü gelip üç gün sonra forma giyen Azad’ı izledik. Ben maçta Azad’ı sadece hakemin kart gösterdiği anlarda gördüm! İlk maçı nedeniyle biraz daha beklemek lazım ama üç günde takımın 11’ine giriyorsan performans olarak biraz da iyi olmak zorundasın!  Onur Eriş’e gelince ayak hakimiyeti iyi ancak temposu yüksek olmayan bir futbolcu olarak gözüktü. Performansı yükseltmesi şart ancak bu temposuyla hedefe yürüyen bizde katkısı tartışılır.  Şaban hocanın da bu maçta kritik hataları olduğu kanaatindeyim.  Umarım bu maçtan herkes gereken dersi çıkarır ancak zirveyle olan 12 puanlık fark sonrası direkt şampiyonluk umutları büyük yara aldı.

Yönetime gelirsek… Sakaryaspor’un, Türkiye’nin izlediği bir maçta sahaya ‘Kiralık’ yazan formayla çıkmasının izahı yoktur. Forma satışı kampanyasıyla açılan transfer yasağının iki gün sonrasında destek bulunamadığına vurgu yapılmaya çalışılması da ilginç! Bu takıma kimse forma sponsoru olmuyorsa daha öncede de yapıldığı gibi Tatangalar yazılır veya bir çok kulübün yaptığı gibi isimsiz çıkılırdı. Birilerine mesaj vermek isterken Sakaryaspor’u rezil ettiklerinin farkına vardıklarında ise iş işten geçmiş oldu.

Sakaryaspor, kişilerin istediklerini yapabilecekleri bir yer değil. 1 Milyon şehri temsil eden ve Türkiye’de saygınlığı olan bir camia. Son dönemde göreve gelen yönetimler bunun bilincinde olmadan hareket ederek kendi egolarını tatmin etmek adına kulübü rezil durumlara sokuyorlar. Hem de bunun için farklı farklı işlere imza atıyorlar. Birisi açtığı pankartla, diğeri puan silmeyle, bir diğeri ise formaya yazdırdığı yazıyla koca çınarı ve onun sevdalılarını üzüyor. Bence takıma destek olmayan kesime mesaj verilecekse sahada alınacak galibiyetlerle verilmeli. Formanın üstüne yapılacak yazılarla değil! İşin kötü tarafı ise yapılan bu hamle sonunda yönetim, kaş yapalım derken göz çıkarmayı başardı!

YORUM EKLE