Tarihi Demirspor

Demirspor’un Adapazarı futbolundaki yeri başkadır. En eski kulüplerimizden biridir. Güçlü rakiplerinden Donatımspor, Şekerspor ve Karadenizspor artık yok, kapanıp gittiler.

Demirspor’un futbolcu ordusuna baktığımızda o yılların ünlü sporcularını ve teknik heyetini görüyoruz. Sendika Başkanı Turgut Arapoğlu zamanında Mali sekreter Yılmaz Yavaşoğlu ve ünlü teknik adam Gandi Necdet Demirsele’ye takım teslim edilmiş. Takımda Erol Güdüloğlu, Büyük Vahit, kaleci Enver Sarı, Yusuf, Nazım, Sedat Tınaz, Korsika Sabri, Oktay ve futboldan sonra teknik adam olarak çeşitli takımlarda hizmetler vermiş başarılı isim olarak bilinen necip Koçkar’ı görüyoruz.

Demirspor zorluklara rağmen ayakta kalmasını bilen bir takım. Başkan Muammer Güneş ve yönetiminin sporu sevmesi ve sendika desteğinin de olmasıyla genç sporcular yetiştirerek liglere devam ediyorlar.

O yılların güçlü kadrosunu sizlerle paylaştım. Arşiv dostum Erol Güdüloğlu’ndan. Aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet dilerken, diğer arkadaşlarıma sağlıklı günler diliyorum.

YORUM EKLE