Tarihi Donatımspor

Öyle bir duruma geldik ki üzülmemek elde değil. Donatımspor için tarihi diyoruz. Doğru söylüyoruz çünkü fabrika ile birlikte Donatımspor da yok oldu.

Adapazarımız için çok değeri olan bir fabrikaydı. Çoğu hemşerilerimizin de ekmek kapısıydı. Tabi sporcularımız içinde de durum aynıydı. Sporun değişik dallarında başarılı işlere imza atan unutulmayacak bir müessese takımımızdı.

Her yıl sezon açılışları görkemli olurdu. Yeni transferler, eskileri ile birlikte aynı düzen içinde bir örnek kıyafetleriyle sezon açılışında güçlerini gösterirlerdi.

En başta futbol olmak üzere diğer dallarda da faaliyet vardı. Futbol da kazanılan şampiyonluklar var. Güçlü rakipleriyle boy ölçüşecek kadrolar kurulurdu. Demirspor, Yıldırımspor, Karadenizspor ve Şekerspor gibi takımlarla boy ölçüşmek kolay değildi.

Mazisi de eksilere dayanır. Kapanan Gençlerbirliği, Güneşspor, İdmanyurdu, Ada Gençlik gibi tarihi takımlarla maçlar oynanırdı ama şimdi yoklar. Spor açısının yanı sıra ekmek kapısının da gitmiş olması tüm şehri üzüyor.

Sezon açılışı ve muhteşem kadro. Ethem Kovan, Necmi Duran, Salih Kılıç, Sami Özer, Özcan Zorlu ve Ciğeri Hilmi Tanıl gibi ozamanların en iyi sporcularını kadrosunda görüyoruz.

Necati Lambacı, İdris ve Özkan Gümülcineli de o takımın as sporcularıydı. Donatım semti, fabrikası, takımı ve camisiyle Adapazarlıların gönlünden hiç çıkmayacak. İsmi de asla ölmeyecektir. İsimler yaşar asla da unutulmaz.

YORUM EKLE