Tarımda satışlar artacak mı?

Murat DEMİRCAN, EİB yani Ege İhracatçılar Birliğinin Basın Müşaviri.

O göndermiş.

Sevindim açıkçası..

Kocaman bir ‘İNŞALLAH’ diyerek, sizinle de paylaşmak istedim.

Umarım sizler de bizim gibi, derinden bir ‘İnşallah!’ çekersiniz.

Haber şöyle:

Bursa Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarları İçin Geri Sayım Başladı..

Tarımsal üretimde Avrupa’da birinci, dünyada ise yedinci sırada bulunan Türkiye, çok önemli bir fuara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

8 - 12 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları, sektör profesyonellerinin ajandasında ilk sırada yer alıyor.

Her yıl Ekim ayında yapılan buluşma, traktörden tohuma, hayvancılık ekipmanlarından sulama sistemlerine, tarımsal mekanizasyondan zirai ilaçlama yöntemlerine kadar geniş ürün yelpazesiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek ve 14 ülkeden 275 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla, kapılarını açmaya hazırlanıyor.

5 gün boyunca ziyarete açık olacak fuarlarda traktör ve tarımsal mekanizasyon satışlarını artırması bekleniyor.

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü: ‘Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları, ihtiyaçların karşılanması noktasında bir sektör buluşması haline gelmeye devam ediyor’’ dedi.

Tarım ve hayvancılıkta etkin bir ülke olma yolunda ilerlerken, Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları ile sektör profesyonelleri ve ilgilileri ürün çeşitliliğinden toprağın işlenmesine, hasattan ilaçlamaya kadar tüm aşamaları kolaylaştıran teknolojileri görebilecek, en düşük maliyetle en kaliteli ürünü alabilmeleri anlamında aynı çatı altında buluşabilecek.

Tarım ve hayvancılık sektörlerinin tüm yapı taşlarının sergileneceği organizasyonda, iş hacminin arttırılması, traktör ve tarımsal mekanizasyon satışlarına ve ülke ekonomisine katma değer sağlanması hedefleniyor.

55’den fazla ülkeden davet edilen heyetler ile Kıtalar Arası Köprüler Kuruluyor.

Katılımcı firmaların pazarlama faaliyetlerini geliştirmek, çiftçileri yeni teknolojiler ile buluşturarak verimliliklerini arttırmak ve nihayet ülke ihracatının artmasına katkı sağlamak amacı ile Avrupa'dan Asya'ya, Ortadoğu'dan Kafkaslara kadar geniş coğrafyadan alım heyetleri organize edildi.

Kıtalar arası köprüler kuran Fuarlarda, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Etiyopya, Fas, Filistin, Fransa, Gana, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Irak, İran, İsrail, İspanya, İtalya, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kosova, Libya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Mali, Mısır, Moldova, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Somali, Sudan, Suudi Arabistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yemen ve Yunanistan başta olmak üzere 55’in üzerindeki ülkeden davet edilen 1000’in üzerinde iş insanına ev sahipliği yapılacak..

Hep birlikte: ‘Hadi hayırlısı!’ diyelim mi?..

YORUM EKLE
YORUMLAR
tarafsız
tarafsız - 1 yıl Önce

Yazlık kavşağından Yenikent YOLUNA yani S.Zaim bulvarına girince 100 m. ilerde solda bir derneğimize YEŞİL ALAN-KAMU ALANI ÜZERİNDE lüks bir bina b.şehir tarafından yapıldı. İKİ DÖNÜMDEN FAZLA YEŞİL ALANDA-kamu alanı da tel örgü ile çevrilip, mazı ile çevrelenip bu binaya-derneğe terk edildi. Bu yasa hangi yasadır? Belediye bir derneğe yeşil alan üzerinde bina yapabilir mi? Birkaç dönüm yeşil alanı, kamu alanını bu derneğe verebilir mi? Bir derneğe verdiği zaman, diğer tüm derneklere de hak doğmaz mı? Bütün bunlar yasalmıdır? Bunu basın olarak araştırınız, ilgilileri uyarınız, göreve davet ediniz lütfen.Yetkililer, vilayet makamı nerede? Diğer dernekler nerede?