Pandemi’de satışlar uçtu

Kovid-19 salgınına karşı tedbir amaçlı uzaktan eğitim modeline geçilirken, tablet ve bilgisayar satışlarına talep yükseldi

Pandemi’de satışlar uçtu

sakaryayenihaber.com-Merve KURTULAN

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde vakaların tekrardan artışa geçmesi nedeniyle eğitimde uzaktan eğitim modeline geçildi. Evlerinden eğitim görecek öğrenciler için aileler, uygun tablet ve bilgisayar arayışına girerken satışlarda artışlar yaşandı.

BİLGİSAYAR SATIŞI DAHA FAZLA

Uzaktan eğitimle birlikte satış adedinin bilgisayar ve tabletlerde arttığını söyleyen Adapazarı Elektro Point satış sorumlusu Metin Gününç ‘’Genelde tercihler bilgisayar üzerine. Çünkü daha çok işlem yapılabilmesi için tabletlere göre bilgisayarlar tercih ediliyor. Tabletleri işin ekonomik boyutunu düşünen aileler tercih ediyor. Yani bilgisayar alımına gücü yetmeyen aileler kolay iş gören tabletlere yöneliyor. Bilgisayar alım gücüne sahip aileler ise orta segment bilgisayarları tercih ediyor. Şu an için genellikle EBA için tercih ediyorlar” dedi.

ESNAF SATIŞLARDAN MEMNUN

Pandemi sürecinden bu yana sürekli tablet ve bilgisayar satışlarının olduğunu, uzaktan eğitim modeline geçilmesiyle birlikte bu dönemde satışların arttığını dile getiren Gününç, “Ekonomik duruma göre pek çok seçenek mevcut, iyi kötü aileler tablet ya da genellikle bilgisayar tercih ediyor’’ dedi. 2. el bilgisayar ve tablet satışlarından Adapazarı 2. El Teknoloji dükkanları ise gayet memnun. Satıcılar özellikle geliri düşük ailelerin en çok tercih ettiği laptop ve notebook satışlarının yüksek olduğunu ve daha da artacağını söylüyor.                                                        

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 12:02
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER