Sakaryalı öğrenciler Türkiye birincisi oldu

Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi öğretmeni Zeliyha Çelik, öğrencileri Aleyna Akın ve Ceren İlayda Ekici’den oluşan HİDROTEM Takımı, TEKNOFEST 2020 Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması’nda Türkiye birincisi oldu.

sakaryayenihaber.com -

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te Çevre ve Enerji Teknolojileri alanında yarışan Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenimiz Zeliyha Çelik, öğrencileri Aleyna Akın ve Ceren İlayda Ekici’den oluşan HİDROTEM Takımı, TEKNOFEST 2020 Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması’nda Türkiye birincisi oldu.

ÖDÜLÜ SÜLEYMAN SOYLU VERDİ

"Milli teknoloji hamlesi" sloganıyla yola çıkan, Türkiye toplumunun teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini amaçlayan, Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kurumları, medya kuruluşları ve üniversitelerinin desteğiyle bu yıl Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST 2020’de Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması’nda birincilikle sıyrılan Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi HİDROTEM takımı ödülünü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun elinden aldı.  

VALİ KALDIRIM'DAN TEBRİK

TEKNOFEST'te gelen birincilikle ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, "Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenimiz Zeliyha Çelik, öğrencileri Aleyna Akın ve Ceren İlayda Ekici’den oluşan HİDROTEM Takımı, TEKNOFEST 2020 Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması’nda Türkiye birincisi oldu. Kendilerini can-ı gönülden tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 14:53
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER