Teknoloji Transfer Ofisinden Sektöre Destek 

SUBÜ, üniversite-sanayi ve sektör iş birliğinde bir adım daha atarak Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezini (SUBUTTO) kurdu.

Teknoloji Transfer Ofisinden Sektöre Destek 

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), üniversite-sanayi ve sektör iş birliğinde bir adım daha atarak Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezini(SUBUTTO) kurdu. Merkez, üniversite bünyesindeki bilimsel ve teknolojik bilginin toplumsal faydaya ve ekonomik değere dönüşümünü ile üniversite-sanayi işbirliğini sağlamayı amaçlıyor.
Uygulamalı eğitim modelleri ile sektöre nitelikli elemanlar yetiştiren Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi akademik birimlerine bir yenisi daha ekledi. Resmi Gazetenin 02 Eylül 2019 tarih ve 30876 sayılı yönetmeliği ile Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi kurularak faaliyetlerine başladı. 
Üniversite bünyesindeki bilimsel ve teknolojik bilginin toplumsal faydaya ve ekonomik değere dönüşümünü ile üniversite-sanayi işbirliğini sağlamayı amaçlayan merkezin faaliyetleri arasında;  farkındalık, tanıtım, bilgilendirme ve eğitim, destek programlarından yararlanmaya yönelik hizmetler, proje geliştirme, yönetim hizmetleri, fikri sınai hakların yönetimi ve lisanslama ile şirketleşme ve girişimcilik hizmetleri yer alıyor.
Merkeze Müdür olarak ise Metalurji Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Özsaraç atanmış bulunuyor. Ofis, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlük binası 2'nci katta hizmet veriyor.


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE