Transfer açılsa da açılmasa da işimiz zor!

1 Eylül’de başlayacak olan yeni sezonda Sakaryaspor’u zorlu günler bekliyor.

Sakaryaspor, 8 yıl aradan sonra Kocaelispor ile karşı karşıya geldi. Ancak Kocaeli maçında camia olarak Sakarya şehri olarak sınıfta kaldık.

Taraftar ve camia sinerjiyi kaybetmiş. Yönetim transferi açamamış ve takım evlere şenlik.

10 gün sonra lig başlayacak ortada takım diye bir şey yok. Yeni transferler hazır olmadığı için ancak ligde görme fırsatı bulacağız.

Kocaelispor ile oynanan hazırlık maçı tabi ki ölçü değil. Maçla ilgili söylenecek çok fazla bir şey yok. Yetenekli gençlerimiz var. Ve onların zamana ihtiyacı var. Fakat geçen sezonun ilk 11’ini oluşturan oyuncuların kafası sahada değil. Her biri birinden kötü ve sezona iyi hazırlanmadıkları net bir şekilde görülüyor.

Sakaryaspor’a çok net 6-7 üst kalitede transfer gerekiyor. Bu kısa sürede kaliteli isimleri bir araya getirmek ve getirdikten sonra takım olgusunu oluşturmak kolay değil.

Takımı kurduk diyelim, maddi sorunları aşamayan ve sürekli kendi içinde kriz oluşturan bir yönetim var. Mevcut takıma ödemeler yapılmıyor. Yeni transferler için peşinat parası yok.

Transferin açılması konusunda bile her kafadan ses çıkıyor.

Kaos ortamında başkan olan, hiçbir hesabını tutturamayan İbrahim Nalbant göreve geldiği günden bu yana bu ortamı iyileştiremedi.

Tüm bu olumsuzluklar içinde sezona girmeye hazırlanıyoruz. Fakat transfer açılsa da açılmasa da bu sene işimiz çok zor!

YORUM EKLE