Hafta sonu için gezi rotası: Doğançay Şelalesi

Geyve'de bulunan Doğançay Şelalesi, hafta sonu gezginleri ve doğaseverleri bekliyor. Doğançay Şelalesine nasıl gidilir? 

Hafta sonu için gezi rotası: Doğançay Şelalesi

sakaryayenihaber.com - 

Sakarya'nın Geyve İlçesine bağlı Doğançay Mahallesi'nde bulunan Doğançay Şelalesi, deniz seviyesinden yaklaşık 500 metre yükseklikte... 13 Mayıs 2013 tarihinde tabiat parkı ilan edilen şelaleye giden yol, yürüyüş-trekking parkuru olarak da kullanılıyor.  Sakarya’da görülebilecek yerler listesinde ilk sıralarda yer alan Doğançay Şelalesi, bozulmamış doğasıyla ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor. 
NASIL GİDİLİR?
Doğançay Şelalesi, Adapazarı'na 25 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Özel araçlarla rahatlıkla gidilebilen Doğançay'a; Adapazarı şehir merkezindeki ilçe duraklarından hareket eden Geyve, Geyve Ali Fuat Paşa ve Pamukova özel halk otobüsleri ile gidilebilir. D-650 karayolu Doğançay sapağında indiğiniz zaman, üst geçidi geçerek Doğançay'a ulaşabilirsiniz. Doğançay merkezinden, Maksudiye Mahallesi sınırlarında kalan şelaleye ise 10 kilometrelik güzel bir yürüyüşle gidebilirsiniz. Adapazarı - Ali Fuat Paşa arasında çalışan özel halk otobüsleri bazı seferlerinde Doğançay'ın içine de giriyor. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Müzeyyen fet
Müzeyyen fet - 5 ay Önce

Şeyin muhtarım şelale turistik yönden çok güzel fakat yolundan şikayet var yolunun iyilestirilisde daha çok turist gelmesine vesile olur teşekürler şimdiden A,emanet ol slmlr

SIRADAKİ HABER