Sakarya, Antalya YÖREX fuarında...

Sakarya Valiliği,  Antalya'da 23-27 Ekim 2019 tarihleri arasındadüzenlenen Yöresel Ürünler Fuarına İlimizden çeşitli firmaların da katılımını sağlayarak fuarda Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ile birlikte yerini aldı.

Sakarya, Antalya YÖREX fuarında...

  Antalya Ticaret Borsasının ev sahipliğinde ANFAŞ Fuar Merkezinde düzenlenen 10. Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) açılışına Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Valisi Munir Karaoğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek, Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr Habip Asan ile birlikte çok sayıda Oda Başkanları ve Ajans yetkilileri katıldı.
            Koordinatörlüğünü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Uzmanı Volkan Nurcalı’nın yaptığı ve açılış günü Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar’ın da bulunduğuSakarya  Valiliğine ait alanda ilimizin tanıtım materyalleri ile birlikte, Sapanca Kaymakamlığı, Sapanca Turizm Derneği, Taraklı Eymen Yöresel Ürünleri, Taraklı Ahşap El Ürünleri (kaşıkçı Sabri Usta), Pamukova Güler Enginar, Pamukova MKC Lokum Şekerleme ve Mekece Işık Zeytincilik firmaları yer aldı. 
               STANDIMIZA YOĞUN İLGİ
            Yaptığı hazırlıklarla alanda göz dolduran ve yoğun ilgi gören ilimiz tanıtım stantları protokol tarafından da ziyaret edilerek takdir topladı. Alanımızın ziyaretleri esnasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu stant ziyareti sonrasında özel bir ilgi duyduğu Kaşıkçı Sabri Ustanın ürünlerini inceleyerek fuarda bizleri görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirmiştir.
                  Fuarın kapanışının yapılacağı 27 Ekim 2019 Pazar günü saat 20:00’a kadar stantlarımızda kabak lokumu, kabak şekeri ve kabaktan elde edilen ürünler, ayva lokumu, ayva döneri, ayva kolonyası ve ayvadan elde edilen ürünler, zeytin ve zeytin çeşitleri ile zeytin yağı, uhud (buğday çimi 3 marmelat), tarhana, çeşitli erişteler, enginar konservesi, enginar sirkesi ve enginardan elde edilen ürünler, ahşap el ürünlerinin tanıtımları yapılacak.


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER