Türkiye'nin kalbi Sakarya'da attı

Yılan hikayesine dönen ayların ayları haftaların haftaları günlerin günleri kovaladığı ama sonunda 8 Ekim Pazar günü kavuştuğumuz Yeni Sakarya Atatürk Stadı'nı Kahramanmaraş maçı ile açtık.

28.000 Tatanga’nın başrolü üstlendiği tarihi maçta oyuncularımız sadece figüran olarak rol alabildi bu maçta. Keçi Yılmaz'ın üçlüsünden sonra Tatangalar’dan mazotunu almasıyla ilk 10 dakika baskılı ve istekli oynayan Sakaryaspor sonraki 35 dakika ise rölantide bir maçı tercih etti. Pozisyon vermedi ama üretmekte de bir hayli zorluk çekti.

Geçen maç sonunda orta saha kurgusunun ne kadar doğru olduğunu ve bu takımın orta sahasının bu olduğunu söylemiştim. Tabi ki maç içinde varyasyonlar olabilir. Bu maçta özellikle ilk yarıda da beklenen performansı ortaya koyduklarını söylemek güç sebep ise onların perfornansından ziyade milli takım gibi sürekli yan top oynayıp hareketsiz al gülüm ver gülüm yaptıkları içindir. Oyun içinde kapalı bir savunma yapan rakibe karsı bu kadar durarak oynarsak bu maçtaki gibi gol yollarında sıkıntı yaşarız. İkinci yarının başında bir tık daha iyi görüntü veren Sakaryaspor Ferhat Yazgan'ın ayağından gelen tarihi golle rahatladı.

İstediği gibi oyunu dizayn etmeye başlayan ekibimiz Talha'nın müthiş pasında Yasir'in ayağından ikinci golü buldu. Yasir Subaşı güzel oyununu golle süslemiş oldu. Daha sonra yine saçma bir penaltıdan golu yedik ve ölü Maraş’a yaşam suyu verdik. Zaman zaman pozisyona girseler de etkili olamadılar sonuç olarak 3 puanı aldık ama bu seviyede bu kadar pozisyon vermememiz gerekiyor.

Ve şimdi övgünün gerçek sahiplerine teşekkür zamanı.

Maçtan ziyade Süper Ligi ve 1.Ligi 7-8 bin ortalamaya oynayan bir ülkenin şuan ki adıyla Spor Toto 2. Lig statü gereği ise 3. Lig olan bir liginde 28.000 kişi ile oynaması takdire şayan bir durumdur. Milli Takımın içler acısı durumu ve Süper Lige verilen bu milli ara tüm Türkiye'ye yıllarca futbol dersi veren Sakaryaspor'un yeniden doğuşunu daha geniş kitlelere yaydı. Tatangalar’a şahsım ve memleketim adına buradan da teşekkür ediyorum. Ülkenin kalbi Sakarya'da attı. Bu saatten sonra daha yüksek sesle şampiyon Sakarya nidalarını dinlemek dileğiyle…

YORUM EKLE