Üretemezsen golü bulamazsın

Sakaryaspor, Eyüpspor maçındaki gibi ilk yarıda rakibine üstünlük kuramayınca gol pozisyonuna bile giremedi. Keza rakibi de öyle ama. Kendi evinde üç puana Sakaryaspor’un çok ihtiyacı vardı.

Sakaryaspor’dan beklenti yeni oyuncuların takıma alışmaları ama dördüncü karşılaşmaya çıkıldı. İlk yarıda takım oyununu sahaya yansımadığını gördük. Ortadan paslı oynanmak istenilen futbol var ama topla rakip kaleye çabuk inme, pozisyon yakalama yoktu.

Böyle olunca gol pozisyonları da yaratılamadı. Tatsız tuzsuz bir oyun izledik. Rakip gol yememe mücadelesi verdi. İlk yarıda bunu başardı. Yatıp kalkmalarda da devre tamamlanmış oldu. Oyundan da pek zevk alınmadı.

İkinci yarıda Sakaryaspor maçı koparmanın taktiklerini alarak oyuna başladı. Hanesine üç puanı yazdırma mücadelesi iki takıma da hız getirdi. Sakaryaspor’un ikinci yarıda daha atak olduğunu gördük. Kırklarelispor da kontra atakla gol yapma planını uyguladığını fark ettik.

Ertekin’in 70’nci dakikadan sonra hamleleri oldu. Azad, Hasan, Berk’i oyuna aldı. Sakaryaspor ataklarından bir gol bulamadı. Pozisyonları bulmada da zorlandı. Rakibin de direnci bir türlü kırılamadı. Zaten onlar beraberlik için gelmişler.

Galibiyeti getiren golün bulanamayışla Sakaryaspor’da beraberlikler takımı oldu adeta. Gelen rakiplerinde dakika çalmaları futbolu çirkinleştiriyor. Golü bulamazsan rakiplerde böyle hacı yatmaz gibi oluyorlar. Gol pozisyonlarını üretemiyorsun.  90 dakika içinde ahlı vahlı bir pozisyon bile yok.  Beraberlik Sakaryaspor’un yakasına yapışmış bir türlü de düşmak bilmiyor.

YORUM EKLE