UYAN EY ŞEHR-İ SAKARYA

Başlık biraz değişik olabilir ama alışkın olduğumuz şehrin alışkın olduğumuz görüntüsünden çok ama çok uzağız ne yazık ki.

Bu durumda alışılmışın dışında bir başlık olmalıydı. 6 gollü yaş ortalaması 18'i zor gören bir Antep galibiyetini konuşmaktansa takımımızı tebrik edip Antep’e geçmiş olsun diyerek asıl ışık tutulması gereken uyuyan güzel masalımıza geçmek istiyorum.

Bir varmış bir yokmuş uyuyan güzel gibi uyuyan bir Sakaryaspor varmış.

Son 9 maçta 8 Galibiyet 1 Beraberlik almış ama yine de üstünden ölü toprağını atmakta başarılı olamamış.

Sebeplerini irdeleyecek olursak ben bu durumu geçtiğimiz sene ki finale bağlamıyorum artık.

Neden derseniz kime sorsam Büyükşehir Belediye başkanımız dahil yönetim çok özverili ve beklemediğimden fazla kendi cebinden harcama yapıyor meyvesini de sahada alıyor tribünde alamıyor diyor.

Sezon başı yapılan belli başlı hatalar hoca tercihi vs. yanında başarısız olarak geçirilen transfer sezonu ve piyar çalışması.

Şunu açık yüreklilik ile söyleyelim ki eğer İsmail Gürses ve ekibi yönetimde olsaydı İlyas Çakmak ile Dilaver Güçlü'yü şehir olarak Ronaldo-Benzema ikilisi olarak algılamış tabiri caiz ise bir güzel yiyip sindirmiştik.

Cevat Başkan ve ekibinin bu konuda acil eğitim alması lazım bunun yanında bilet fiyatları,dükkan54 başta olmak üzere çeşitli projelerle şehri harekete geçirmek için hamleler bekliyorum aksi halde devre arası ve devamında ligin ikinci yarısı işimiz zor.

İlk 4 haftadaki hayal kırıklığı derken başlayan İsmail Ertekin dönemi müthiş rüzgar ama önüne katıp götürmediği bir taraftar ve şehirde oluşmayan bir hava ne olursa olsun özlediğimiz tribünleri ve özlediğimiz iş adamlarından gelen şu meşhur destekleri dört gözle bekliyoruz.

Keçi Yılmaz'ın dediği gibi hikaye olacak hikaye olmadan olmaz oyuncularımız bunu kavramış olacak ki hikaye yazmaya başladılar ama eğer tribünler bu şekilde devam ederse Sakaryaspor bu sene hikaye olacak.

Adatıp Sakarya BŞB diye yıllar sonra önemli bir branşta Avrupa arenasına çıkmışız ama sanki Bölgesel Amatör Lig'de mücadele ediyoruz havası yaratılıp yalnız bırakılan madden ve manen yok sayılan bir takım var ortada.Ve konuşmalar hayra alamet gitmiyor takım yavaş yavaş gözümüzün önünde eriyor.

Zamanı gelmedi mi artık şahlanmanın,yeniden zamanı değil mi Anadolu Güneşi'nin doğmasının haydi Sakarya uyan artık önümüze katıp devam edeceğimiz çok yol yeneceğimiz çok takım yazacağımız çok tarih var.

YORUM EKLE