Üzerinde Kiralık Yazan Forma Skandal mı?

İki görüş var.

Birincisi; yönetimin az zamanda çok iyi işler yaptığı, başarılı olduğu fakat bu forma reklamı konusunda hata yaptığı şeklindeki görüş. Bu görüşte olanlar kısaca; “fazla büyütmeyin” demek istiyor.

İkinci görüş daha keskin! Olayın “rezalet” boyutunda olduğunu iddia ediyorlar. Yönetimin istifa etmesi gerektiğini düşünüyorlar.

Ben açıkçası, ortadayım.

Yeni başkanın başarılı olup olmadığı konusunda şahsi olarak kesin bir fikrim yok! Çünkü, takımı nasıl yönettiğini bilmiyorum. Bunu söylerken, takımın devre arasına iyi hazırlanmadığını ve son maçtaki kötü futbolu dikkate alarak yazıyorum.

Fakat yöneticinin (özellikle başkanın) performansını, sadece saha sonuçları ile değerlendirmenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Hele futbol ve endüstrisi çok daha farklı bir dünya!

Takımı şampiyon yaparken aslında batıran birçok kulüp başkanı örneği var. Ya da tersi; her sezon şampiyonluktan uzak yerlerde dolaşmasına rağmen finansal açıdan güçlü (zengin) kulüpler de var.

Ben olaya yekpare bakıyorum. Genç başkan, görev süresi sonunda Sakaryaspor’u kendi ayakları üstünde duran bir takım haline getirebilirse, BAŞARILI sayılmalıdır. Bunu yapamaz ve önceki başkanlar gibi “para öğütücü pozisyonu” değiştiremezse başarılı sayılması mümkün değildir.

Uygun olan; kendisine, yönetimine ve takımın hocasına gereken zamanı vermektir. İstifa, istifa diye bağıranların başka hesapları olduğunu düşünmek de mümkündür.

Gelelim forma reklamı yazması gereken alandaki KİRALIK ifadesine…

Son derece sakil ve rahatsız edici bir durum. Şehrin tek markası üzerinde yapılmış bilinçsiz bir saldırı… Düşünen, niyet eden, karar veren kim varsa; gerçekten büyük bir rezalete imza atmıştır. Bir Adapazarlı olarak duygu ve düşüncem budur!

Araba devrildikten sonra yol gösteren çok olur! O nedenle konuşan, fikrini söyleyen çok! Fakat yönetim böyle bir hatayı neden yaptı diye soran yok!

Sakaryaspor formasını o şekilde gördüğümde benim kafamda onlarca soru belirdi.

Mesela; daha bir hafta önce 1.965 TL’ye satılan formalar nasıl olurda bu şekilde akçeli bir meselenin ortasına konuverdi?

Başkan (ki takımı deli gibi sevdiğinden şüphem yok) neden böyle davrandı? Formanın üstüne neden öyle yazdırdı? Bu davranışı basit bir tepki olarak düşünmek yeterli olur mu?

Eğer öyleyse bu tepki kime? Neden kurum içinde halledilemeden, bir anda ulusal medyaya malzeme olacak bir noktaya gelindi? Yoksa gözlerin bu derece kararmasına sebep olan başka nedenler mi var?

Bu mesele bir iş kazası mı yoksa bilinçsiz olmasını ummamıza rağmen sandığımız kadar bilinçsiz (tepkisel) değil mi? Takımı gerecekten yönetenler bizim bildiğimiz kişiler mi?

Hadi daha açık soralım: Başkan, elindeki gücü kadar bir protesto eylemi yapmaya neden ihtiyaç duydu?

Ben meselenin sadece para olduğunu düşünmüyorum. Medyadan takip ederek cevaplar aramaya devam edeceğim. Bulursam yine yazarım!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Las palmas
Las palmas - 1 ay Önce

Bu soruları niye okuyucuya soruyorsun?
Araştır ve bul cevabını öyle yaz köşene
Sırf günü kurtarmak için yazmayın yahu

banner22

banner21