Uzun sürecek

Afrin sınıflarındaki, yazıyı yazdığım saatlerde, 20 şehit verdiğimiz, “Zeytin Dalı” harekâtı, tüm hızı ile devam ediyor. Gelecek başarıdan kaygı yok, askerimize edilen dua, dünyadan daha çok.
Elde edilecek zaferden, en ufak şüphe yok elbette. Fakat bence, kimse hemen zafer beklemesin, zafer geç gelecek, ama bu seferin zaferi, büyük olacak. Kimse hemen bahar beklemesin, bu kış çetin geçecek, ama sonunda, gelmiş geçmiş tüm baharları kıskandıracak, muazzam bir bahar gelecek. Ve kimse umutsuzluk yaşamasın, evet bu zor günler, belki biraz uzun sürecek, ama gelecek tarih, bugüne şükür edecek.
Âşık Veysel’in dediği gibi, uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece… Ve bu yol, çetin bir yol. Bu yol, bir sürü engeller ile dolu bir yol. Bu yol, yaşamak ve var olmak için, ölümü göze alan bir yol. Ve bu yol, hiç bir yerinde u dönüşü olmayan, hiç bir yerinde sapak olmayan ve sonunda da, ya ölüm, ya da yeniden doğuş olan bir yol.  
Evet, defalarca dediğim ve defalarca diyeceğim gibi, çok zor zaman, bu zaman. Acı çekilecek mi, hem de büyük acılar çekilecek. Zaman zaman, çaresiz gelecek mi başa, evet, çaresizliğin koyu olduğu zamanlar yaşanacak. Yüreklere ateş te düşecek, gözlerden yaş ta. Sonunda, zaferin bizim hanemizde olacağından, endişe yok elbette. Zafer bizim, zafer al yıldızlı bayrağın, zafer Türk milletinin, zafer ezanin ve zafer, elbette ki İslam’ın olacak. Bundan, hiç bir gerçek Müslümanın, Akl-ı selim gerçek bir Türk insanının korkusu yoktur ve olamaz. Ancak, hiç bir korku duymuyor olmamız, resmin ciddiliğini, zamanın zorluğunu inkâr edemez.
Elbette ki, umudu yitirmeye sebep olacak, karamsar düşünce ve duyguya iten bir durum yok ve Allah’ımın izni ile olmayacak. Ancak, pembe tablo da çizemiyorum, çizemeyiz. Çünkü karşımızda, kendini dünyanın patronu olarak gören Amerika var. Karşımızda, Türkiye’mizi emrinin altına almak isteyen, bunun için çaba gösteren, ama son zamanlarda hayal kırıklığı yaşayan, öfkeli bir Amerika var. Karşımızda, 15 Temmuz zaferini hazmedememiş, hırslı bir Amerika var. Ve karşımızda, “Kudüs” kararı ile yalnız kalan, tüm dünyaya kendini yalnız bıraktıran ve Türkiye’den nefret eden, bir Amerika var.
Dolasıyla, ülkemize yönelik tehlike, tehdit henüz geçmiş değil. Türkiye, yeniden var olma ve zorluklar ile dolu bir imtihan sürecinin içinden geçiyor. Afrin biter, Münbiç başlar. Münbiç biter, daha farklı bir şey başlar. Çünkü Amerika, Türkiye’yi, yenidünya düzenine almamaya, İslam’ı dünyadan silip atmaya ant içmiş durumda.
Bu yüzden, bu yüzden dualar, sel olup, aksın dillerden. Dünyada ne kadar Müslüman varsa, o kadar Müslüman, İslam için nöbete dursun. Yıllardır beklenen o büyük zafer de, artık bizim olsun. 

YORUM EKLE