Üzüntü yaşadık

Sakaryaspor uzak Sivas Belediyespor maçının önemini iyi bilen takım olarak play-offlara gönül vermiş taraftarlarının da gönlünde yer eden kulüptür.

En başta nazarlardan korunsun kalecimiz ve kaptanımız Oğuz altın günlerini yaşıyor. Keza golcümüz Berk İsmail de belirli bir sayıya ulaştı. Takımına puan kazandıran sporcu olarak da takdir topluyor.

Futbolda takım olmak için her şeyin çalışmalardan geçtiğini bilelim. Kamplar en başta önemli çalışma alanlarından biridir. Burada evvela birlik beraberlikler sağlanmaya arkadaşlık bağlarının kuvvetlendirilmesine çalışılır. Hazırlık maçlarının sonuçları önemli değil ama taraftar açısından önemli hale gelir.

Teknik adamlar için hazırlık karşılaşmaları önem taşır. İdeal kadroyu oluşturmak sporcuların mevkilerinin tespiti  de  kafalarında oluşan hesaplardan geçer. Bazı sporcuların takımın bazı mevkilerinde çift yönlü oynayabileceği de hesaplanır.

Sakaryaspor bazı deplasmanlarda puan kayıplarına uğradı. Uşakspor, Ankara Demirspor gibi. Sivas Belediyespor karşılaşması da bunlardan bir tanesi oldu! Uzatmaların son saniyelerinde yenilen gol tüm şehrin moral motivasyonunu bozmuş oldu. Böyle kaybedilen puanlarda üzücü oluyor. Hele hele sporun azizliğinden olacak yenilen son saniye golü belirli bir zaman içerisinde hafızalardan çıkmayacaktır.

İlk dakikalarda bulduğumuz golün sevinci yaşanırken takımımızda ikinci bir golü bulmanın mücadelesini vermesine rağmen galibiyete imza atacak bu golü bulamaması neticenin bu şekle dönüşmesine sebebiyet verdi. Şuanda şehirde moral bozukluğu hakim. Üç puanla dönülmüş olsaydı Sakaryaspor arzu edilen yarışı daha şevkli devam ettirecekti. Artık önümüzdeki maçlara bakıp yine aynı ciddiyet içerisinde Sakaryaspor’u desteklemekten başka da çare yok.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üzgün Ümitsiz
Üzgün Ümitsiz - 2 ay Önce

Mustafa bey, bizim oyuncularımz ve antrenörümüzün bize söyleyebildiği tek şey "Bize güvenin" lafı. "İyi oynuyoruz" diyemiyorlar, sadece "Bize güvenin" diyorlar. Kırşehir maçında rakibe verilen gol frsatlarını gören biz o takıma nasıl güvenelim? Ergeneden 5 gol yendiğini bilen biz o hocaya nasıl güvenelim?

Bu takım ve hoca Sivas önünde son yarım saate 1-0 değil 2-0 önde girseydi bile ben o maçın 2-2 bitmeyeceğine güvenemezdim. Onun için, "güven" edebiyatı brakılıp futbol oynamaya başlanmalı.

Not: Play-off'da da o muhtemel rakiplerle şansımız olmadığını açıkça görüyoruz.

banner22

banner21