Vasatlar takımı

Yönetim içinde yaşanan kaos, Sakaryaspor’un saha içinde ve saha dışında berbat bir şekilde yönetiliş tarzı bu sezon yaşanan başarısızlığı tetikliyor.

Toparlanma adına Sakaryaspor’da hiçbir ışık yok. Yönetim içinde yaşanan gelgitler, yönetimin üzerine düşenleri yapmaması, futbolcu grubunun Sakaryaspor formasını umursamaz tavrı her geçen gün kulübü daha kötüye sürüklüyor.

Abdullah Ercan’la yolların ayrılmasının ardından Suat Kaya’nın takıma olumlu bir etki yapacağını düşünüyorduk. Suat Kaya komutasında çıktığımız üç maçta da hüsran yaşadık. 2 lig ve 1 kupa maçının skorunu bir kenara bırakalım. Sahada futbol adına hiçbir şey yok.

Her sezon başında tüm takımların ilk 3-4 haftaları sancılı geçer. Ancak iyi olan takım tüm sancılı sürece karşı ilerisi için umut verir. Her hafta oynadığı futbolun üzerine koyarak gider. Sakaryaspor’da ise bu sezon işler hep tersine gidiyor.

Ankara Demir maçına bakıyoruz. 90 dakikada kaleye tek şutumuz yok. Organize atağımız yok. Ne oynadığımız belli değil. Her şeyden önemlisi sahaya çıkan 11 ve oyuna daha sonra dahil olanlarla birlikte 14 futbolcu yeşil-siyahlı formanın ağırlığının farkında değil.

Sakaryaspor şu an vasatlar takımı. Başarısızlığı şimdiden kabullenmiş. Heyecanı kalmamış bir futbolcu topluluğu izliyoruz. Bu şartlarda başarılı olmamız imkansız. Böylesine berbat bir ortamda Sakaryaspor bu ligde kimseyi yenemez!

Radikal karar; Kongre olmalı

Yönetimleri uyumsuz ve sorun çözmeyi bilmeyen futbol takımlarının başarılı olması rastlantılara bağlıdır. Biz bu rastlantıyla karşılaşamadığımız için Sakaryaspor’da ki kangrenin bir an önce kesilmesi şart.

Hem futbolcu hem de taraftar gözünde yok hükmünde olan bir yönetim var. Takımdaki sorunlar çözülemiyor. Futbolculara para ödenmiyor. Takıma karşı ne bir ağırlığınız kaldı ne de saygınlığınız.

3-5 futbolcuyu kadro dışı bırakmayı radikal karar olarak gören yönetim yine yanlış yolda. Yönetimin alması gereken radikal kararın bu saatten sonra olağanüstü genel kurul olması gerekiyor!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vedat
Vedat - 10 ay Önce

Yahu arkadaş.! Herşey güzelde..
Şu yönetim istifa nidaları atan tatangacılardan neden kimse söz et(e)miyor..!
Bugün şımarık ve küfürcü tatangacılar sebebiyle almadık mı bu dört maç cezayı.
Tamam yönetime ceza keslimde..
Adalet ne olacak adalet...
Sonra bu tatangacılar bedavacıdır, sizler iyi bilirsiniz. Her maç en az 5-6 tatangacı bedavan içeri girmiyor mu?
her dönem playoflarını nasılda rant' a cevirdiğini sokakta geçene sorsan söyler...
gerekçeleri de komiktir.Türkiye'ye tribün dersi verme aymazlığı...
eeee başka...
Onlar toplu tezavrat edebiliyorlarmış ya.
Ondan..
Gördük bu tezavratçıları be.. Bir avuç hodirici nasılda sustur du.
Sonra hep aynı tezavrat. Kendilerini geliştirmeyi sayıkini, ara ki bulasın...
Ben para vererek giriyorum. Benim hakkım-hukukum ne olacak. Kim savunacak benim hakkımı-hukukumu...
Çıkmış orada martaval okuyorsunuz.
Birazda arı kovanına çomak sokun kardeşim. Hep biz mi sokacağız.
Bunlar sebebiyle maçlara da gidemiyoruz. O halde ne olacak bu durumda.
Birlik-beraberlik mi.? Ha olacaksa eğer, ver mehteri...
Aslında sorun Türk futbolunda...
Akşam urfa yerel medyasında sporyum dinledim, reklam aralarında..
Amigoları çıktı ve urfa bugün bu haldeyse, ilk sorumlu TARAFTARLAR derneğidir.Akabinde şehri yönetenler, yönetim-topçu garabeti gelmektedir, demişlerdir..
SAKARYASPOR için aynı şeyi söylemek mümkün değil midir.?MİLLET hangi konulara kafa yoruyor.Bizim basının kafa yorduğu konuya bakarmısın.
CESARET Sıfır Sakarya yerel basınında...