Beşköprüde ki kanalizasyon kuyusundan şikayet var

Pazar günü Beşköprüden bir bayan okurumuz aradı. Okurumuz iki yıldır yaşanılan bir sorunu bize aktardı.

Beşköprüde ki kanalizasyon  kuyusundan şikayet var

Konuyu aktarmasına neden olan olay ise, Pazar günü açıkta bulunan kanalizasyon kuyuna düşen küçükbaş hayvan olmuş. Okurumuz, kuyuya düşen hayvanın batmak üzere olduğunu ilk olarak emniyet ekiplerini, aradan 110 İtfaiye ekiplerini aradığını son olarak da bize bilgi verdiğini ifade etti. Okurumuz Beşköprü’deGülkent Sitesi civarında iki yıldır açıkta olan bir kanalizasyon kuyusu olduğunu ifade ederek, olayı bir belediye yetkilisine aktarmaları üzerine SASKİ ekiplerinin harekete geçtiğini söyledi. SASKİ ekiplerinin bölgede çalışmaların sürdüğünü belirten okurumuz, “ancak, biz bölge sakinleri olarak sağlığımızdan endişeliyiz. Özellikle çocuklarımızı sokağa çıkartamaz olduk. Bu sorumuzu gündeme getirmenizi ve haberleştirmenizi istiyoruz. Gerekeni yaparsanız seviniriz” diyerek mağduriyetin giderilmesini istedi. Büyükşehir kimliğinde olan bir ile yakışmayan bu tür olayların yaşanmamasını istiyoruz.
**

Mudurnu Çayı
renkli akıyor

Geçtiğimiz hafta, herkesin dikkatini çekmiştir, Mudurnu Çayında su içen bir inek zehirlenerek ölmüştü. İneğin sahibi sorumlular hakkında adli yola başvuracağını açıklamıştı. Dün Gebeş’ten bir telefon geldi. Harun Biçer isimli bir okurumuz aradı. Mudurnu Çayı’nın patlıcan moru aktığını, her gün çayın başka bir renkle aktığını görmenin mümkün olduğunu söyledi. Okurumuz, defalarca konunun gündeme gelmesine rağmen kimsenin umursamadığını bize bildirdi. Biz bu konu hakkında yetkilileri göreve davet ediyoruz. Bu şehir hepimiz, doğa katliamına kimse izin vermemeli. Her ne şartlarda olursa olsun, bu kirliliğin önüne geçilmeli.

**
Otları biçen yok

Haziran ayı içinde bu sütunlarda yer vermiştik. AFA Kültür Merkezi yanında bulunan Akşemseddin Caddesi kaldırımlarının durumu. Bu cadde üzerinde ki kaldırımların üzerinde büyüyen otlar nedeniyle vatandaşlar zorlanıyordu. Aradan yaklaşık iki ay geçti. Ama kimse bu cadde üzerinde ki otları biçmedi. Bir yetkili bu bölge sakinlerinin isteğini dikkate alırsa iyi olur.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER