Beşköprü'de yollar çökmüş dönüp bakan olmamış…

Söz Hakkı köşesine halkımızı istek ve şikayetleri geldikçe, bu köşenin hayata geçmesinde ne kadar doğru karar verdiğimizi daha iyi anlıyoruz.

Beşköprü'de yollar çökmüş dönüp bakan olmamış…

Bazen gelen şikayetlerin ve isteklerin hangisine öncelik vereceğimizi şaşırıyoruz. Bu nedenle bazı aksaklıklar oluyor. Bu aksaklıkları da okurlarımızın anlayışla karşılayacağına inanıyoruz.
Gelelim konumuza. Bize gelen konu Beşköprü 6 Cadde civarından. Dün o bölgeden bir okurumuz aradı. Bölgeyi ben de pek hatırlayamadım. Ama okurumuzun tariflerine göre olay yerini aktarıyorum. Bu sorunun yaşandığı yer, Beşköprü 6 Cadde, öğrenci yurtlarına giden yol. Daha önce pırıl pırıl olan yol, son öğrenci yurtlarından sonra kullanılmaz hale gelmiş. İş makineleri, beton mikserleri, ağır tonajlı kamyonlar derken yol köy yollarından beter olmuş. Beter olmuş diyorum, bugün bazı köylerde asfaltlanmamış yol yok.
Son olarak yolda altyapı çalışmaları yapılmış, AGDAŞ’ta güzergahta, kısa bir süre önce hat çalışması yapmış. Hattı döşerken de bayağı derine inmişler. AGDAŞ’ın çalışmalarının tamamlanmasının ardından, kazılan yollara dolgu yapılıp bırakılmış. Okurumuz konuyu şöyle aktarıyor, “Yapılan kazı çalışmalarından sonra, yolumuz neredeyse yarım metre çöktü. Bu yol üzerinde Beşköprü Taksi Dolmuş hatlarına ait 62 araç ve üç tane Büyükşehir Belediyesi otobüsü ve sayısız özel otomobil geçiyor. Defalarca konuyu Büyükşehir Belediyesi’nin Çözüm Masası’na bildirdik. Ama kimse oralı olmadı. Buraya gelip bir çekim yaparsanız iyi olur. Belki o zaman bize anlarlar.”
Okurumuzun talebi açık, bizde kendisine öncelikle söz hakkına konuyu yazacağımızı, sorun çözülmediğinde bizi tekrar araması ve haber yapacağımız vurguladık. Biz pasımızı verdik, bekliyoruz.

**

Büyük araçlar manevra yapamıyor


Gazetemizin maile gelen bir link üzerinden buldum bu haberi. Konu şehir merkezinde sıklıkla rastladığımız dubalar ve trafikle ilgili. Bir süre önce Akyazı merkezinde yaşanan trafik sıkışıklığının önüne geçilmesi için ilçe merkezinde dubalı çözüme gidilmişti. Montajı yapılan dubalar kazaları asgariye indirse de, başka bir sorunu beraberinde getirmiş. O ada büyük araçların ilçe merkezinde dubalar nedeniyle rahat manevra yapamaması. Büyük araçlar dubalardan oluşan bu kavşaklara girdiğinde trafikte tıkanmalar yaşanıyormuş. Konunun özü bu. Ama bu trafik konusu artık iyice sıkıntı yaratmada başladı. Sadece Adapazarı merkezinde değil, trafik sorunu tüm ilçelerde var.


**

Sokak aralarında ki
düğünler kontrol edilsin

Ramazan ayının düğün sezonuna denk gelmesi nedeniyle, düğünlerin ardı arkası kesilmiyor. Gelen bilgilere göre birçok düğün salonunda boş yer bulmak mümkün değil. Haliyle, yeni bir hayata merhaba diyecek çiftler düğünlerini, mecburen evlerinin önünde sokak aralarında yapıyor. Buraya kadar her şey normal, ama sokak aralarında yapılan düğünlerle ilgili zaman zaman şikayetler alıyoruz. Mesela düğün yapılacak sokağın, trafik akışına kapatılması. Geç, saatlere kadar müzik seslerinin kesilmemesi. Zaman zaman yaşanan küçük kavgalar. Bu gelen şikayetlerden sadece birkaç tanesi. Bize göre bu tür şikayetlerin önüne geçilmesi gerekiyor. Buna da emniyet güçlerinin yapması gerekiyor. Onlara hak veriyoruz. İnsanların böyle güzel günlerinde, onları sıkıntıya sokmak istemiyorlar. Ancak bununda belli sınırları olduğunu hepimiz biliyoruz. Burada görev sadece emniyet güçlerine de düşmüyor. Düğün sahipleri de bu konuda hassas olmalı diye düşünüyoruz. Böylelikle ne düğün sahipleri, ne emniyet güçleri, neden sokak düğünlerinin yapıldığı bölge sakinleri sıkıntı yaşar…

**
Şu bisikletlerde fazla oluyor

Son zamanların modası, elektrikli bisikletler oldu. Şehir merkezi ulaşımda en cazip çözüm olarak görülen bisiklet şoförlerine bir uyarımız olacak. Lütfen kurallara uyun. Sizin yaya trafiğine açık bölgelerde rahatlıkla dolaşmanız, trafik kurallarına uymamanız ve yayanın arkasından hızla gelip, birden kornanıza veya zilinize basarak insanların yüreklerini hoplatmanız yetti. İlle bunun bir şikayet konusu olması mı gerekiyor. Yollar ve kaldırımlar sizin değil. Her şeyin bir kuralı var, nizamı var. Kurallara uyarsanız kimse size bisikletlere neden biniyorsunuz diye sormaz. Ama özellikle kaldırımlar yayaların, lütfen duyarlı olun.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER