Bir velinin duyarlılığı…

Bir velinin duyarlılığı…

Çocuklarımızın güvenliği hepimiz için önemli. Bu nedenle çocuklarımızın, bulundukları her alanın daha güvenli olmasını hep birlikte isteriz. Ama ne hikmetse zaman zaman yaşanılan eksiklikler nedeni ile çocuklarımızın güvenliğini riske atarız. Önceki gün gazetemizin mail adresine Faruk Sınır isimli okurumuzdan bir elektronik posta geldi. Gelen iletiye göz atınca üzerinde düzenleme yapmamıza gerek olmadığını gördüm. Ne yalan söyleyeyim Faruk Beyin yazı üslubunu da beğendim. Kendisine duyarlılığından ötürü teşekkür ederek, gönderdiği fotoğrafı ve metni yayınlıyorum.
Aşağıdaki fotoğraf Mithatpaşa Şehit Ahmet İlkokulu’nda bugün çekildi. Ortaokul kısmının açılmasıyla daha da yoğunlaşan okul sokağında yer alan kaldırımlar okulun bahçe duvarının yenilenmesi sebebiyle bozuldu. Ama aradan geçen 4 ayda yaklaşık 150 metrelik kaldırım defalarca bildirilmesine rağmen Adapazarı Belediyesi tarafından yapılmadı. Okulların açılmasıyla birlikte öğrencile-rimiz kaldırım bozuk olması nedeniyle yoldan yürümek zorunda kalıyorlar. Bu da kazalara davetiye çıkartıyor. En önemli iş olan bu kaldırım yenilenmesi işinin Adapazarı Belediyesi tarafından ivedilikle yapılması öğrencilerin güvenliği açısından önem arz etmektedir. Lütfen bu konuyu haber yapın."

DSİ kavşağını
köpekler bastı

Köpeklerle ilgili sorun ve şikayetler bitmek bilmiyor. DSİ kavşağında bulunan çocuk parkı ve boş alan köpeklerin mekanı haline geldi. Zaman zaman sayıları artan köpekler, bölge sakinlerinin ve özellikle çocukların korkulu rüyası oldu. Gelen şikayetlere göre gecenin ilerleyen saatlerinde bu köpeklerin birbirleriyle kavgası bölge halkını uykusuz bırakmış. Birçoğunun kulağında küpe olmasına rağmen, vatandaşlar oldukça rahatsız. Bırakın oyun parkına gitmeyi, kaldırımda yürümek bile vatandaşı rahatsız ediyor. Son gelen bilgiye göre geçtiğimiz günlerde burada bulunan köpekler bir baba ve çocuğuna saldırmış. Öylemi çocuk ve babası kendilerini arabalarının içine zor atmış. Dakikalarca arabanın içinde beklemişler. Bir süre sonra köpekler dağılmış, arabadan zor çıkmışlar. Yorum sizin…

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER