'Emeklilere AKM'yi çok gördüler'

'Emeklilere AKM'yi çok gördüler'

Şehrin duayen gazetecilerinden, emekli eğitimci Abdullah Çelik Hocam önceki gün beni aramış. Beni bulamayınca yaşadığı şikayeti, Gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri müdürü Taner İltaş’a iletmiş. Abdullah Çelik hocam, geçtiğimiz yıllarda Ramazan ayında AKM’ye girerek gazetelerini okuduğunu ve dinlenebildiğini ifade ederken, bu Ramazan ise AKM kapılarının kapalı olduğunu söylüyor. Geçen Ramazan aylarında içeride birkaç masanın açık olduğunu, ama servis yapılmadığını belirten Abdullah Hocam şöyle devam etmiş, “Geçmiş Ramazanlar benim gibi AKM’nin müdavi olan emeklilerle, burada dinlenip sohbet ediyorduk. Şimdi ise bizleri Şemsiyeli Park’a veya başka dinlenme alanlarına gitmeye mecbur ettiler.” Hocamızın derdine derman olalım istedik, konuyu atardık. Bundan sonrası görev AKM’nin yeni sahiplerinin

Ramazan gecesi
kabus olmasın

Ramazan ayı şenliklerden bir şikayatte Serdivan’dan geldi. Serdivan AVM’de Ramazan ayının başından itibaren iftar sonrası şenlikler yapılıyor. Bu şenlikler, Serdivan halkına güzel ve neşeli Ramazan akşamları geçirmelerine katkı sağlıyor. Ancak, bu konuda bazı şikayetle kulağımıza gelmeye başladı. Kimsenin iftar sonrası eğlenmeyle ilgili bir sorunu yok, ama bu eğlence gecenin 01.00’ine hatta daha ileri saatlere uzayınca sıkıntı başlıyor. Serdivan AVM çevresinde oturan vatandaşlar, gece eğlence alanından gelen sesler yüzünden uyuyamıyor. Serdivan AVM’de bu etkinlikleri tertip edenlere duyurulur.

Aynı kaldırımda
üç ayrı dilenci

Son günlerde en çok ele aldığım konu, duygu istismarcıları. O hoşuma gitmeyen kelimeyi kullanmak istemiyorum ama diğer adıyla dilenciler. Önce akşam eve gitmek için iş yerinden dışarı çıktım. Otobüs durağına gidene kadar yol üzerinde üç tane dilenci önümü kesti. Birini atladım, ikinciye bakmamak için kafamı çevirdim, üçüncüsüne ise yakalandım. Hemen hemen yayaların yoğun olduğu her yerde onlar var. Birde tam iftar vakti ortaya çıkıp, iftara yetişmek için koşturan insanların etrafını saran çocuk grupları gözüme takılıyor son günlerde. Kadın, kız, evli demeden bir anda etrafınızı sarıp, sizden para almadan uzaklaşmıyorlar. Neredemi Çark caddesinde iftar vakti çıkmanız yeterli.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE