En azından kazılan kaldırım onarın

Önceki gün kişisel mail adresi, aşağıda okuyacağınız mail geldi. Maile şöyle bir göz attıktan sonra ufak bazı düzeltmeler yaparak sizinle paylaşıyoruz. Mail’de okuyucumuz sorunun açıkça yazmış. İşte o mail:

En azından kazılan kaldırım onarın

“Sayın Şener Bey,
Ben TEİAŞ’ta çalışan ve Cumhuriyet Mahallesi 192.Sokakta ikamet etmekteyim.
Ekte fotoğrafını gönderdiğim kaldırım tam evimin önü. Birkaç hafta önce su patlağı nedeni ile SASKİ ekibi geldi, asfaltı kesip yaya kaldırımını da dağıtıp su patlağını onarıp gittiler. Hemen ardından asfalt ekibi gelip asfalt yoldaki bozuk yeri döküp gittiler. Ancak, yaya kaldırımı iki haftayı geçti dağınık vaziyette duruyor. Belediyeye iki sefer mail ile bildirdim, bir sefer telefon ile bildirdim programa alındı yapılacak dediler. Ancak gelen giden yok. Hem yayalar kaldırımı kullanamıyor, hem de evimin önünde görüntü kirliliği içeriyor. Sesimi duyurmak için aklıma siz geldiniz. Bu konu ile ilgili bir haber yaparsanız çok memnun olacağım. İyi günler ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Hoşça kalın.”

Reklamın kötüsü daha etkilidir

Dün ‘Vatandaş Ne Diyor?’ köşesinden İsmail İnce isimli okurumuz bir talebini ele almış ve sütunlarımızdan paylaşmıştık. Aynı gün içinde Recep aydın isimli bir okurumuz kısa bir elektronik posta attı. Konu yine Karasu sahili ile ilgili. Karasu ve Kocaali konusunda kendimi bildim bile oldukça hassasım. Az buçuk turizm sektörü içinde bulunup, sonra gazeteciliğe başlamış biri olarak, bu iki güzide ilçemizin planlı bir çalışma ile turizm ve hizmet sektörünün Karadeniz incisi olacağını düşünenlerdenim. Sahiliyle, ormanlarıyla, dereleriyle bu iki ilçe entegre bir turizm cenneti haline getirilebileceğini sanıyorum. Gelelim Recep Aydın Beyin, diğer bazı şikayet sitelerinde de paylaştığı elektronik iletiyi sizlere aktarıyorum. “Seçim olalı kaç ay oldu hala Karasu pislik içinde! Kocaeli Belediyesinden örnek alınmalı İzmit sahilleri bakımlı ve temiz cebeci plajı mavi bayrak bile almış. Karasu’dan ev aldım ama satıyorum ve Karasu’dan ev almak isteyenlere anlatıyorum sakın almayın diye...” Gelen elektronik postaya bir cümlede ben eklemek istiyorum. Reklamın kötüsü, iyisinden daha etkilidir…
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE