Gölpark'ta yeşil alan krizi

Serdivan Belediyesi bir süre önce, açıklandığı ilk gün rüya proje olarak nitelendirilen, Gölpark Projesinin birinci etabını, halkın kullanımına sundu.

Gölpark'ta yeşil alan krizi

Hatta, Yusuf Alemdar parkta İl Danışma Meclisini yaparak, partilileri düzenlediği iftarla ağırladı, ardından basın mensuplarını. 7 kilometrelik Gölpark yürüyüş parkuru, görenlerin kısa zamanda hafızasına kazındı. Ardından billboardlarda, projenin halkın kullanımına açıldığını ifade eden afişler yer aldı. Geçen süre içinde, Gölpark’a giden vatandaşların da sayısı artı. Proje beğenildi.
Gelelim konumuzu, dün Saat 15.40 sularında gazetemize bir telefon geldi. İş yoğunluğundan olmalı, okurumuzun adını almayı unuttuk. Ancak olayı dinledik. Okurumuz, ailece Gölpark’a stres atmak için geldiklerini, ancak sinirlerinin yaşadıkları olay üzerine gerildiğini söyleyerek, şu ifadeleri kullandı: “Şuan Gölpark’tayız. Hani billboardlarda reklamı yapılan park varya orada. Ancak, buranın güvenlik görevlileri bizleri gerdi. Şuan hala yanımda tartışıyoruz. Bu park kimin için yapıldı. Yeşil alanları kullanmamıza izin vermiyorlar. Burada güvenlik görevlileri bizi buradan kaldırmak için uğraşıyor. Neymiş efendim, yeşil alanlar yasakmış. Bu nasıl iştir?’ derken, piknik yapmak için, kendilerinin park çevresinde ki mezbelelik yerlere gitmeleri yönünde uyarıyorlarmış. Konunun özeti bu. Bundan sonra Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın bu konuda gerekli uyarıyı yapmasını veya park içinde halkın mangal yakıp, piknik yapabileceği alanları kazandırmasını bekliyoruz.

**
İki gündür bulanık akan su

Aşağıda yer alan fotoğraf, Hendek’te oturan bir okurumuzdan. Önceki akşam çekilmiş. Fotoğrafa baktımı olayın nereye gideceği belli. Bardaklardaki bulanık içme suyu herkesin dikkatini çekmiştir. Konunun özeti budur. Ama okurumuzun söylediklerine de yer vermek gerekir. Okurumuz, Hendek Çevre Yolu civarında oturuyor. İki gündür çeşmeden akan sular bulanıkmış, hatta beyaz tabaklar yıkandıktan sonra, hafif grimsi bir ton alıyormuş. Bu nedenle iki gündür çeşmeden su içemiyorlarmış. Bölgede de bildiği kadar herhangi bir içme suyu çalışması yokmuş. Bize aktarılan bu kadar, elbet ilgililerin bu konuya bir cevabı olacaktır. Biz buradayız…
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE