Haklı bir isyan! Burası Çark'ta bir durak

Haklı bir isyan! Burası Çark'ta bir durak

Sakarya Yenihaber Whatsapp İhbar Hattı(0531 209 49 49)'na şikayet mesajı gönderen bir okuyucumuz toplu taşımayla ilgili yaşanan sorunu yazdı.


Okuyucu şehirde yolcu taşıyan özel dolmuş, minibüs ve otobüslerin bayramda yoğunluk olmadığı gerekçesiyle sefer saatlerini değiştirerek yolcuyu mağdur ettiğini dile getirdi.


Şikayette,"Serdivan'da yaşıyorum. Öğle saatlerinde evden çıkıp dolmuş durağına geçtim, tam yarım saat bir türlü gelmeyen minibüsü bekledim. Normalde 10 dakikada bir geçen araç 40 dakika sonra geldi. Sebebini sorduğumda bana bayram olduğunu ve yolcu olmadığı için saatlerin değiştiğini söylediler. Şunu sormak istiyorum yoğunluğun olduğu her gün para kazanıp hizmet veren toplu ulaşım araçları, yoğunluk azaldığında vatandaşı hangi hakla mağdur ediyor? Şehirdeki yöneticiler lütfen bu işe bir el atsın ve bu durum bir kurala bağlansın. Dolmuş, minibüs hatlarında saatleri kendi kararlarıyla nasıl değiştiriyorlar? Vatandaş duraklarda ağaç olmaya mahkum mu? Lütfen bu duruma bir çözüm bulunsun" ifadeleri yer aldı.
 

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali al
Ali al - 2 hafta Önce

D evindeki duraklardan terminale giden dolmuşlarda sahipsiz. Sigorta kavsagina kadar bu sicakta kaplumbaga hizinda gidiyorlar. Tek kavşağından sonra 120 km sürat. Dahasi kimi 2 buçuk aliyor, kimi 3 tutdurabildigine. Ayakta yolcu zaten sorma..

KIYAS BAYRAM
KIYAS BAYRAM - 2 hafta Önce

MALTEPEDE MALTEPE CADDESİ ASFALTI VE YAYA KALDIRIMLARI YENİLENDİ AMA HİÇDE OLMADI VATANDAŞ TEPKİ ÜSTUNE TEPKİ GÖSTERİYORLAR YOL İYİCE DARALDI KALDIRIMLAR GENİŞLEDI ÇÖK ZORLUK ÇEKİYORZ BİRDE MALREPE ÇİKIŞİNDAKI KAVŞAK ÇÖK DAR SUREKLİ KAZALAR OLUYOR BÜTÜK ARACLAR ANCAK KALDIRIMLARA ÇİKARAK ARACINA ZARAR VEREREK ÇİKMAYA ÇALIŞİYORLAR LUTFEN GÖREVLILER YETKİLİLER BİR KONTROL EDİN ILGILENIN RİCA EDİYORUM

Halim berber
Halim berber - 2 hafta Önce

Ozellikle karaman hattına bir el atın.adamlar tek hat calısoyo diye kral gibi davranıyoöar.bşrde artistlikleri cabası

Kadir Kuzu
Kadir Kuzu - 2 hafta Önce

Burası Sakarya vede Turkiye ne bekleyebilirsiniz ki,Kural mı kaide mi,yasakları sevmem,kanunlar uygulamamak için yapıldığından cezaları bile mevcuttur ve yine uyulmaz uygulanmaz

Serap Tutar
Serap Tutar - 2 hafta Önce

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin dikkatine

Kazim  koca
Kazim koca - 2 hafta Önce

Ayni sorunu ben ve esim yasadik karapinar evren mahallesi 35 daka gerekli mecekleri aradik nafile

Kazim  koca
Kazim koca - 2 hafta Önce

Ayni sorunu ben ve esim yasadik karapinar evren mahallesi 35 daka gerekli mecekleri aradik nafile

SIRADAKİ HABER