İdealkent sakinlerini köpek korkusu sardı

Sokak köpekleriyle ilgili şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor.

İdealkent sakinlerini köpek korkusu sardı

Şehir merkezinde, köylerde, yeni yerleşim bölgesinde sürüler halde dolaşan köpekler vatandaşların korkulu rüyası oldu. Zaman zaman bu köpeklerin bulundukları bölgelerde vatandaşlara zarar verdiği de dikkatlerden kaçmadı. Konu hakkında defalarca şikayetleri gündeme getirsek de, bu güne kadar hala sokak köpekleri konusunda somut bir adım atılmadı.
Sokak Köpekleri konusunda son gelen şikayet ise Korucuk Mahallesi İdealkent Sakinlerinden. Son zamanlarda bölgede sayıları artan köpekler vatandaşları iyiden iyiye korkutmaya başladı. Akşam ve gece saatlerinden evlerin ve ağaçlıkların arasından fırlayan köpekler adeta bölgede terör estiriyormuş. Bayanlar ve çocuklar bu konuda en şikayetçi kesim olurken, bölgede yaşayan baylarda bu konuda sıkıntı yaşıyormuş.
İşin ilginç yanı bu köpeklerin sayılarının artmasıyla ilgili değişik iddialarda kulağımıza gelmeye başladı. Gelen iddialara göre bu köpekler gecenin geç saatlerinden, Kocaeli Çelik halat istikametinden gelen araçlarla Alandüzü yakınlarında bırakılıyormuş. Köpeklerde bir süre sonra en yakın yerleşim bölgelerine geliyormuş. Bu iddiaların ne kadar doğru olduğunu bilemeyiz ama, artık belediyelerin bu konuda gerekli olanı çözümü üretmesi gerekiyor.

**
ADARAY Gölbaşına kadar gitsin

Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği projeler arasında yer alan ADARAY’la ilgili bir istek geldi. İstek, bir bayan okurumuzdan. Anlattıklarını dikkate alınca, haklı olduğunu düşünüyorum. Okurumuz geçen hafta içinde çocuklarını ve kız kardeşinin çocuklarını alarak, Arifiye Gölbaşı tesislerine gitmiş. Önce şehir merkezinden ADARAY’a binmiş. Güzel ve kısa süren bir yolculuğun ardından Arifiye Gar’ında inmiş. Haliyle buradan da Gölbaşına gitmek için Sapanca Otobüslerine binmek zorunda kalmış. Yolda otobüse bindiği için otobüs tıklım tıklım doluymuş. Nefes almak bile zormuş. Sonuçta okurumuz zar zor, kendini Gölpark’a atmış. Akşam üstü geri dönerken aynı yolu izlemiş ama, mesai çıkışı olduğu için otobüslerde aynı yoğunluk varmış. Okurumuzun isteği talebi, ADARAY’ınArifiye Garından Sapanca Gölbaşı Tesislerine ve oradan da Sapanca Merkezine kadar gitmesi. Bizce de yerinde bir talep. Sapanca ve Gölbaşı Tesislerinde reklamını yapıp duruyor, turizm sektöründe Sapanca’nın ilimizin balkonu olduğunu ifade ediyoruz. Ancak, kimse bu tür bir ulaşımı tercih etmez. Sanırım bu konunun Büyükşehir Belediyesi kadar diğer bir muatabı da TCDD. Bu iki kurumun bir araya gelerek, bu talebi dikkate alması gerekiyor.
**

Durak düşmanlarının derdi ne?

Son zamanlarda otobüs durakların camları kimliği meçhul kişilerce zevk için kırılıyor. Özellikle şehir merkezinden uzak ve arka sokaklarda bulunan bu duraklar, sırf kendilerini tatmin etmek için birileri tarafından kırılıyor. Koca koca kalın levha camlar, tuzla buz oluyor. İnanın gördükçe içim gidiyor. Bu durakların bizlerin cebinden çıktığı kimsenin aklına, özellikle bu camları kıranların aklına gelmiyormu? Yazık çok yazık. İnsaf edin. İnanın ben gördükçe isyan ediyorum. Halkımızdan bu konuda duyarlı olmasını istiyorum. Etraflarında bu tür eylemlere bulaşan kişileri görürlerse emniyet güçlerine ihbar etsinler. Veya uyarsınlar. Bu insanların derdinin ne olduğunu merak ediyorum. Bu camları kırarak neyi kanıtlıyorlar. Ayıp ve günah..
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER