İLÇE OTOBÜS ŞOFÖRLERİ DE OLDUKÇA DERTLİ

Geçen hafta ilçe otobüsleriyle ilgili olarak vatandaşlardan gelen şikayetleri dile getirmiştik.

İLÇE OTOBÜS ŞOFÖRLERİ DE OLDUKÇA DERTLİ

Gazetemizi arayan iki ilçe otobüsü şoförü de bu kez yaşadıkları sorunları açıkladı. İlk şoför, “Mustafa Bey ilçe otobüsleriyle ilgili şikayetleri yayınladınız. Ancak bizim de söylemek istediklerimiz var.
Her gün o kadar farklı sorunlarla karşılaşıyoruz ki bizi de anlayın. Başkasının öğrenci kartıyla binmeye çalışan 42 yaşındaki adamı artık şikayet bile etmekten vazgeçtik. Çünkü ne yaparsak yapalım kişi bundan vazgeçmiyor. Şimdi o insanı eleştirirsek ne dersiniz.
Yeni aldığımız otobüslerin koltuk arkasına müstehcen yazı yazanda var, siyasi propaganda yazanda. Mesela koltuklarda yol boyunca simit yiyen vatandaşın bıraktığı çöpün fotoğrafını size atabiliriz.
Ya da araba boşken bebeğinin altını değiştirerek koltuğun altına bırakan bayanın yaptığına ne demeli.
Hele yayınlar mısınız bilmem ama 5 yaşındaki oğlunun küçük abdestini arabada yaptırmak hangi ahlaki ve temizlik kriterleriyle açıklanır.
Yanında boş koltuk olmasına rağmen, ısrarla bekleyen bayana vermeyen insanın, “Eşim gelecek” dedikten sonra tüm yol boyunca boş gittiğini de söyleyelim” dedi.
İkinci şoför de belli şikayetlerden dertli. Şoför, “Mustafa Bey bizim denetlenmediğimizi söylemişsiniz ama emin olun denetim yapılıyor. Sıklaştırılıp sıklaştırılmaması tartışılabilir ama biz denetleniyoruz. Siz yazdıktan sonra tekrar denetim yapılıyor.
Gelin bir gün bizi dinleyin ne olur. Tek taraflı yargılamadan infaz etmeyin. Aramızda çürük elmalar yok demiyoruz. Tabi ki mesleğin saygınlığına gölge düşüren bu insanlara kesinlikle ceza verilmesi lazım” dedi.
Evet okurumuza söz verdim. Bir gün gidip onlarla konuşup sorunlarını aktaracağız.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER