Köprübaşı Sağlık Ocağının çevre düzenlemesi yapılsın

Dün Serdivan Köprübaşı Mahallesinden bir okurumuz aradı.

Köprübaşı Sağlık Ocağının çevre düzenlemesi yapılsın

İlkay Bey, gazetemizde Söz hakkı bölümünü takip ettiğini ve halkın isteklerini dile getirmeleri için iyi bir fırsat olduğunu ifade ederek mahallelerinde çözümlenmesi istediği iki sorunu aktardı. İlkay Bey ilk olarak Köprübaşı Sağlık Ocağı çevre düzenlemesi için bir talepte bulundu. İlkay Beyin ikinci talebi ise 4046 Sokak’taki çöp varilleriyle ilgili. Sokakta bulunan çöp varillerinin eski tip olduğunu ifade eden okurumuz, “Havalar sıcak bu nedenle çöp kokuları artıyor. Varillerin kapakları olmadığı için her yer çöp içinde. Belediye yetkililerinin bu varilleri konteynerle değiştirmesinin hem kendim, hem de mahalle sakinleri adına istiyorum” diyerek talebini iletti. İlkay Bey telefonu kapatmadan önce bir istekte daha bulunmak istediğini ifade etti. Bu talebi ise Kaynarca Kayacık köyünden. İlkay Bey, Kayacık Köyünün her yaz mevsiminde susuz kaldığını, Büyükşehir Belediyesinin yasasıyla birlikte bu bölgelerde su konusunda ilgili kurumun SASKİ yetkililerine seslenerek, “SASKİ’nin bu bölgede ki projesini en kısa zamanda hayata geçirmesini istiyoruz” dedi. Okurumuza bizi takip ettiği için teşekkür ediyor ve isteklerinin ilgili kurumlara ulaştığını düşünüyoruz.

**
‘Zabıtalar göz açtırmıyor’

Gazetemizin Spor Köşe yazarı Mustafa Erkaya Ağabeyimiz, dün elinde bir dosya kağıdı ile geldi. Mustafa Ağabeyimiz, Camili Mahallesinde oturuyor. Bu nedenle günde en az iki defa Sabahattin Zaim Bulvarını kullanıyor. Kendi aracı ile evine giden Mustafa Ağabeyimiz, bu nedenle bulvar üzerinde yol kenarında bulunan sebze ve meyve satıcılarına da sık sık uğruyormuş. Önceki akşam da uğramış. O bölgenin sakinleri bilir, bu sebze ve meyve tezgahlarında, büyük marketlerdeki gibi her istediğinizi bulamıyorsunuz. Sadece tarlada üretilen sebze ve meyveler dalından kopartılıp, satılıyor. Yani üretici, ürününü tarlasında açtığı tezgahta satıyor. Ancak son günlerde Zabıtalar ile bu üreticinin arası oldukça gerginmiş. Zabıtalar gelip tezgahların kapatılmasını istiyorlarmış. Bu konuyu Mustafa Ağabeyimize aktarmışlar. Mustafa Ağabey de bize aktardı, üreticiler zabıta baskınlarıyla ilgili yazılı olarak taleplerini iletmişler. Önce zabıtaların ve yetkililerin biraz daha duyarlı olmasını isteyen üreticiler “Bu yolun geçtiği arazileri bizler verdik. Bizler kendi tarlamızda açtığımız tezgahlarda çoluğumuza çocuğumuza ekmek götürüyoruz. Çocuklarımızda bu tezgahların başında durarak harçlıklarını çıkartıyorlar. Eğer bu tezgahları açmazsak, kahve köşelerinde oturacaklar. Biz hem çocuklarımızı, hemde tarladan taze taze sebze yemek isteyen halkımızı düşünüyoruz. Çocuklarımız kahvelerde oturup sersemlikmi yapsınlar. Bize karşı yetkililer biraz daha hassas davransınlar. Zabıtalarda bizi sıkıştırmasınlar” diyerek bir not göndermişler. Eeee çiftçi köylünün efendisi nasıl olsa…

**

Köpekler şehri esir aldı

Köpek sorunu yine gündeme geldi. Sanırım bu sorun üzerinde belediyeler kesin çözüm üretmeli artık. Geçen günlerde, gazetemizin manşetinde de yer aldı. 18 yaşında bir genç kıza köpekler saldırdı. Papuçcular Mahallesinde meydana gelen bu olayda, genç kız dizlerinden yaralandı. Önceki akşam buna benzer bir olayda, şehir merkezinde AKM’nin önünde yaşandı. Bereket, bu olayda ısırılan kimse yok. Bir grup genç önceki akşam AKM Sinemasından çıktıktan sonra evlerine giderken sokak köpeklerinin saldırısına uğramış. 13 tane köpek, gençleri kovalamış herkesin gözü önünde. Gençler şoku zor atlatmış. Bu işten tek avuntumuz, yukarıda belirttiğimiz gibi kimsenin yaralanmamış olması. Gerçi sokak hayvanlarına sahip çıkanlar bu konuya kızacaklar ama, biz hergün bu gibi olayları duyuyoruz.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER