Korucuk halkının otobüs isyanı

tıklım tıklım yolculuk yaptıklarını belirten bölge halkı, Sakarya Yenihaber Gazetesi'ne gtönderdikleri mesajlarda, "Sefer sayıları artsın" çağrısı yaptı.

Korucuk halkının otobüs isyanı

Korucuk'ta yaşayan vatandaşlar, ulaşım konusunda dertli. Bölge halkı, haber hattımıza(0531 209 49 49) şikayet mesajları gönderdi. Vatandaşlar yolladıkları mesajlarda Adapazarı-Korucuk arasında yolcu taşıyan özel halk otobüslerinde tıklım tıklım yolculuk yaptıklarını yazdı. Seferlerin artması yönünde çağrı okuyucu,"Korucuk'ta özel araçların durumu bu. İşler keat diyen özel halk otobüsü şoförleri kucak kucağa yolculara arkaya ilerleyin diyor. Belediyenin hafta içi ve haftasonu olmak üzere araç sayılarını gözden geçirmesini istiyorum. Gün geçtikçe şoförler ile yolcular arasında tanisyon artıyor. Ayakta yolu yasağı, şehirler arası otobüsl şirketlerinde var. Sebep yolcunun oluşacak bir kazada kendini koruyabilmesidir. Önce insan sağlığı, peki halk otobüslerinde veya belediye otobüslerinde insan sağlığı hiçe sayılmıyor mu? Amaç cep doldurmak mı? Burada olabilecek bir kaza felaket getirir. Bu sıkıntıyı çözmek için sefer sayılarını arttırmaları gerekiyor" ifadelerine yer verdi.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş Serdar
Vatandaş Serdar - 4 ay Önce

Özel halk otobüsleri yönetmeliğinde ayakta istihap haddi diye bir resmi hak yok mu kardeşim. Bazılarında 30 bazılarında 35 kişi ayakta taşınabiliyor. Sanki hukuksuz bir iş mi bu? Kimsenin yasal hakkını da elinden alamayız. Basın hiçbir şey bilmeden haber yapıyor...

SIRADAKİ HABER