Maltepe’de daralan yol

Gazetemizin ihbar hattına ulaşan bir okurumuz Maltepe Mahallesi’nde konut evlerinin bulunduğu çevrede yapılan asfaltlama çalışması hakkında şikayetlerini dile getirdi.

Maltepe’de daralan yol

1 ay önce asfaltlama çalışması yapıldığını belirten okurumuz, yapılan asfaltl çalışmasının yolu 25-30 cm kadar daraldığını ifade etti.

“YOLLARIMIZ DARALDI”

Yolların daralmasından dolayı araçların geçiş yaparken zorlandığını söyleyen okurumuz, “Yol yapılırken önce yola kaplama yapılarak düzeltilir ve sonra asfalt dökülür. Fakat belediye ekipleri yola hiçbir işlem yapmadan direkt asfalt döktü. Bu da yollarımızın daralmasına sebep oldu. Yollar daraldığı için ve park yerleri olmadığı için araçlar park ettiğinde burada geçişler zorlaşıyor. Bununla birlikte trafik oluşmasına sebep oluyor. 

ÇÖP KONTEYNIRI

Yolların yanı sıra bir diğer problemimiz olan çöp konteynırları da var. Çöp konteynırları için yollarda özel bölümler ayrılmadığı için bayır olan bölgelerde konteynırlar, yerinden oynayarak araçlara ya da insanlara çarpıyor. Yollar ile birlikte çöp konteynırlarına kaldırımlarda cepler yapılmalı. Esnaflar olarak bu durumlardan mağduruz. Yetkililer bize geri dönüş yapmıyor. Sorunlarımızı kim giderecek?” dedi. Biz de buradan yetkililere iletmiş olalım.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerem Sevcan
Kerem Sevcan - 7 ay Önce

Yolların hepsi daraltıldı. Araçlar çoğalırken yollar daraltılıyor. Yollarımız hep bozuk zaten. Yama ve kapaklardan geçilmiyor