Milli Egemenlik Caddesinde minibüsler trafiği sıkıştırıyor

Minibüs duraklarının Milli Egemenlik Caddesi Gar Meydanı üzerine taşınması ile bu yol üzerinde ciddi bir trafik yükü oluşmuştu.

 Milli Egemenlik Caddesinde minibüsler trafiği sıkıştırıyor

Anlaşılan o ki keyfi davranışlarla bu trafik yükü caddede daha da artmış. Ergün Yekiş isimli okurumuz arayarak bu yol üzerinde yaşanan trafik karmaşasına değindi. Ergün Bey her gün bu yolu kullananlardan biri olarak yaşanan duruma tepkili.
Minibüslerin durakları Gar Meydanından Gar binası boyunca uzanıyor. Buraya yine Milli Egemenlik Caddesi’nin trafiğe açık yolundan bir dönüş var. Bu dönüşten geçen minibüslerin çoğu bir hamlede dönemiyor. Çünkü diğer tarafta yine başka minibüsler yolcu indiriyor veya yolcu bekliyor. Hal böyle iken birde trafiğin aktığı yolun kenarında durakta bekleyen minibüsler olunca trafik her saban ve akşam yoğun zamanlarda çekilmez hal alıyor. Minibüslerin keyfini beklemek zorunda kalan diğer sürücülerin araçları uzun bir kuyruk oluşturuyor. Bu kuyruk zaman zaman Müftülüğe katar uzuyor. Ergün Bey, bu durumun artık çözülmesi gerektiğini belirterek “Büyükşehir Belediyemiz bu duruma bir el atmalı. Yaşanan durum gerçekten hoş değil.” diyerek tepkisini dile getiriyor. Bence Ergün Bey son derece haklı ve minibüs durakları için daha iyi bir düzenleme yapılmalı. Bir minibüs dönecek diye akan trafik durmamalı!

Ana su borusu delinmiş ama
SASKİ 70 gündür yapmamış!

Yenikent Karaman Mahallesi’nden Ethem Pekin isimli okurumuz aradı. Ethem Bey, Yenikent Devlet Hastanesi civarından geçen ana su borusuna kimliği belirsiz kişi veya kişilerce delik açıldığını ve buradan akan suya dikkat çekerek “Çiftçi tarlasını sulayacak su bulamazken buradan tonlarca su akıyor. Gerçi buradaki su da milletin tarlasına akıyor. SASKİ’yi aradık ama boruyu gelip onaran yok.
Anlaşılan oku onarmaya da niyetleri yok.” diyerek tepkisini dile getirdi. Bu durumu fark eden Ethem Bey 70 gün önce SASKİ’ye haber vermiş. SASKİ’den gelen elemanlar boruyu incelemiş “Bunu tamir etmek için komple suyu kesmemiz lazım, oda herkesi susuz bırakır” diyip gitmişler. Ethem Bey o günden sonra gelen giden olmadığını ve boruda delik açılan yerde tonlarca su aktığını söylüyor.
O suyun boşa akması gerçekten düşündürücü. Parasını ödeyemediği için suyu kesilenleri düşünüyorum da demek ki SASKİ onları da idare edebilir(!) Baksanız ya bu su borusunu delik olması ve 70 gündür yapılmaması SASKİ’yi rahatsız etmiyor. Öyle ise borcunu ödemeyen vatandaşında suyunu kesmeyin, nede olsa buradan boşa akan tonlarca sudan daha az su kullanıyorlar!
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER