Minibüslerde klimaları açın

Gazetemize elektronik posta gönderen bir okurumuz, Camili minibüsünde klimaların çalışmamasından dolayı şikayetini dile getirmiş. Okurumuzun gönderdiği elektronik posta şöyle:

Minibüslerde klimaları açın

Bir Sakaryalı olarak, gelişmiş sanayi merkezleri ve yaşam standartları olan bir şehirde toplu tşıma hizmetlerinin büyük kısmının minibüslerle yapılıyor olması beni son derece üzmektedir. 20 yıl öncesine ait bir metotla verilen bu hizmetin kimseyi memnun etmediğinin farkındayım. Camili hattında çalışan minibüslerin büyük kısmı yeni ve klima donanımı olmasına rağmen bu kavurucu sıcaklarda açmayarak, yolcuları son derece sıkıntılı bir duruma sokuyorlar. Bununla birlikte aracın içini serinletmek için kapılarını açarak son derece büyük riskler alıyor. Ben açık kapıyla seyahatin vatandaşların ve çocukların can güvenliğini tehlikeye attığını düşünüyorum. Ben Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Bektaş’a hangi tedbirleri aldığını sormak istiyorum. Bu şehirde yaşayan bir Sakaryalı olarak da bunu bilmeye hakkım olduğunu düşünüyorum. Sayın Vali Avni Coş, öncelikle şehrimize hoşgeldiniz. Yukarıda bahsettiğim durumla ilgili gereken hassasiyeti göstermenizi rica ederim.  Bu durumu ayrıca BİMER’e de bildirdiğimi bilmenizi isterim”

 

Caminin ışıklarını yakın

Serdivan Karşıyaka Camii yakınında oturan vatandaşlar gazetemizi arayarak, caminin kandillerinin yanmamasından şikayetçi oldu. Vatandaşlar, “Mübarek Ramazan ayının güzelliklerinden bir tanesi de camilerin kandillerinin yanmasıdır. Ancak Karşıyaka Camii’nin kandilleri yanmıyor. Bu durum çevre halkını çok üzüyor. Biz bu konuyu Müftülüğe bildirmemize rağmen bir sonuç alamadık. Yıllardan beri süren geleneğin devam etmesi gerekiyor. Lütfen sesimizi duyurun. Serdivan’ın diğer camilerinde kandillerin yanmasına rağmen bizde yanmıyor” diye şikayetlerini dile getirdi.

 

Bu manzara değişti

Gazetemizde dün Cumhuriyet Mahallesi’yle ilgili şikayetin giderildiği telefonunu aldık. Evinin önünde su patlağı nedeniyle SASKİ ekibinin geldiğini belirten okurumuz, asfaltı kesip yaya kaldırımını da dağıtan ekibin çekip gittiğini belirtmişti. Okurumuz asfalt ekibinin bozuk yolu düzelttiğini, ancak evinin önündeki kaldırımın yapılmadığını yazmıştı.

TEİAŞ’ta çalıştığını belirten okurumuz dün öğle vakti aradı ve teşekkürlerini iletti. Okurumuz, “Ben kaldırımın düzeltilmesi için iki kere aramıştım. Ancak bana programa alındığını söylemişlerdi. Kimse gelip gitmiyordu. Şener Bey sizin köşenize durumu yazdıktan sonra dün sabah ekipler hemen geldi ve kaldırımı onardılar. Ben bu kadar etkili olabileceğini cidden düşünmemiştim. Siz bizim gözümüz kulağımız oldunuz. Şahsınız adına tüm gazete personelinize de selam ve sevgilerimi iletiyorum. Gerçekten köşeniz çok etkili. Ailem adına da size saygılarımı sunuyorum. Gelişmiş toplumlarda yerel basının vatandaşın sesi olması gerekiyordu. Sizde bizim sesimiz oldunuz ve olmaya devam ediyorsunuz. Bu istek sadece benim değil, kaldırımdan yürüyen tüm vatandaşlarında şikayetiydi. Vatandaşın şikayetini dikkate alan belediye ekiplerine de teşekkürler” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE