Öğrenciler sınavlara geç kalıyor!

Sakarya Karasu İlçesi’nde sefer saatlerinde sorun yaşayan vatandaşlar, seyahat sıkıntısı çektiklerini belirterek yetkililere sitem etti

Öğrenciler sınavlara geç kalıyor!

Karasu Yuvalıdere sapağı Şehit Hasan Keleş Köprüsü’nün bulunduğu mevkide Karasu-Kocaali toplu taşıma araçlarının yetersiz kaldığını vurgulayan mahalle sakinler konu ile ilgili çözüm bulunması için yetkililere seslendi. 
‘İLK KEZ OLMUYOR’
Gazetemizin WhatsApp 0531 209 49 49 numaralı ihbar hattına ulaşan bir okurumuz, ulaşım sorunları çektiğini söyledi. Sabahları araç olmadığı için otostop çekmek zorunda kaldıklarını ifade eden okurumuz, “Her sabah öğrenciler okullarına geç kalıyor. Lise öğrencilerinin şu anda sınav zamanı ve bugün sınavlarına geç kaldılar. Bu ilk kez olmuyor, bir önceki sınavlarına da geç kalmışlardı. Çocuklarımız ulaşım sıkıntısından dolayı sınıfta kalma tehlikesi ile karşı karşıya” dedi.
‘MAĞDURUZ’
Hafta içi sabahları sefer saatlerinin 8.10-8.45 ve 9.15 olduğunu belirten okurumuz, “Sefer saatleri Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından açıklandığında 20 dakikada bir kalkması gerekirken şoförler kendilerince saat ve kural belirleyip 30 dakikada bir geliyor. Bu sebeple güzergah üzerinde yolcu birikiyor haliyle araçlarda bulunduğumuz durağa dolu geliyor. Ayakta yolcu almak yasak olduğu için bizler de binemiyoruz. Bunu mahalle sakinleri olarak şoförlere söyledik, kendileri de belediyeye şikayet etmemiz gerektiği söyleyerek geçiştirdi. Bizler Karasu sakinleri olarak mağduruz” diye konuştu. Biz de buradan yetkililere iletmiş olalım. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE