SASKİ'DEN SAYAÇ OKUMA ŞİKAYETİ

SASKİ’nin sayaç okuyan personeliyle ilgili iki şikayet geldi.

SASKİ'DEN SAYAÇ OKUMA ŞİKAYETİ

Gazetemizi Hasırcılardan arayan bir okurumuz, “Mustafa Bey ben Hasırcılar’da 3 katlı bir apartmanda oturuyorum.
Su faturalarında bir gariplik vardı. Kaç zamandır su saatini okuyan arkadaşla denk gelmek istiyordum. Komşunun sayacının başında yakaladım sonunda. Suyu okuyan arkadaş benim farkıma varmadı ama ben onu takip ettim. Apartmandaki ayakkabılığın fotoğrafını çekiyordu. Cep telefonuyla fotoğrafını çekiyordu. Sonra istediği gibi bir fatura yazıyordu. Komşuya 138 TL fatura gelmiş.
Görevliye görmeden nasıl fatura yazdığını sordum. Bana ayakkabılığı çekmenin görevi olmadığını söyledi.
Bende ona zile basması gerektiğini söyledim.
Ona, “Bak güzel kardeşim. Sen zile bas. Evden çıkana fatura okuyacağını söyle. Sonra da onlar çekince oku faturayı” dedim.
Telefonla çektiğini tekrar hatırlatarak, afaki rakamlar yazdığını söyledim. Ona, “Günah değil mi? Nasıl okumadan yazıyorsun. Bu millet kullanmadığı parayı mı ödüyor. Ya da eksik yazıyorsan neden insanlar kuruma eksik ödeme yapsın” dedim” diye görüş belirtti.
Bir diğer okurumuz da Tepekum Mahallesi’nde ikamet ettiğini belirterek, “Mustafa Bey benim evim 3 katlı. Gelen zile çalıyor. Biz yaşlı insanlarız aşağıya inene kadar görevli sarı kağıt bırakıp gidiyor.
Bunların bir standartı yok mu? Yani biz yukardan geliyoruz diye bağırmamıza rağmen bişey yapmadan gidiyorlar. Sizden ricamız bunları yetkililere iletmeniz” dedi.
Evet okurlarımızın şikayetleri böyle. Yetkililere iletmiş olalım.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER