SEAH DOKTORUNA TEŞEKKÜR VAR

Gazetemizin Whatsapp İletişim Hattı’na ulaşan bir okurumuz, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşadıklarını bizimle paylaştı.

SEAH DOKTORUNA TEŞEKKÜR VAR

Önceki gece işyerinde çalışırken bir telefon aldığını yazan okurumuz, “Mustafa Bey telefonda annemin karın ağrısı nedeniyle evde kıvrandığını söyledi. Ben de ambulans çağırmalarını söyledim.
Ben de hemen hastaneye yetiştim. Ambulans geldi ve annemi hemen sarı odaya aldılar.
İlk olarak girişini yaptırdım ve doktor bey hemen geldi. Gerçekten mesleğini severek yapan böyle doktorların olması bizleri çok mutlu ediyor.
Annemi fiziki muayene etti ve çok endişenecek bir durum gibi durmadığını söyledi. Film ve tahlil de yaptı. Ağrıyı kesmek için bir serum takılarak iğne yapılacağını söyledi.
Bir görevli kanlarını aldı. Tahlilleri verdik, filmi çektirdik ve müşahede odasında anneme serum takıldı. Görevlilerin koşuşturuşuna şahit oldum.
Tahlillerin çıkıp çıkmadığına cep telefonumdan bakıyordum. Sonra çıktığını gördüğümde doktorun yanına gittim.
Doktor bey annemin tahlil ve filmlerine baktığını ve önemli bir şeyin olmadığını söyledi. Bu açıklama beni sevindirdi ama daha çok sevindiren ise biz söylemeden doktor beyin tüm tetkik sonuçlarına bakması oldu.
Bize 30 dakika daha beklememiz gerektiğini ifade ederek, “Ağrılarını kestik ama bir 30 dakika bekleyelim. İlaçların vücuda dağılımı olsun.
Ağrı tekrarlanmasın diye belki o zaman bir iğne yaptırabilirim” dedi.
Biz de dediği saatte bekledik ve hastamızın başına geldi tekrar muayenesini gerçekleştirdi ve sonuçta ilaç yazacağını söyledi.
Anneme işi bittiğinde moral vermesi de gerçekten bizi mutlu etti.
Gecede aklımızda kalan bir olumsuzluk personellerin ortalıkta olmayışıydı. Hasta yakınları röntgen ve diğer bölümlere hasta yakınları tarafından götürülüyordu. Bu da gecenin nazar boncuğu olsun dedik ve şükür iyi olarak hastaneden ayrıldık.
Size hep hastanelerden olumsuzlukları atıyorlar ama biz eskiden memnuniyetini dile getirmekten çekinmeyen bir millettik.
Gerçekten ben o doktorun o yakın ilgilisinden çok mutlu oldum. Tüm hastalara karşı aynı şekilde sıcak ve motive edici davranıyordu.
Bunu yazar mısınız bilmem ama ben size yazayım” dedi.
Evet gerçekten böyle güzel haberler almak bizleri de memnun ediyor. Biz de cumartesi gecesi sarı odada nöbet tutan doktora teşekkür edelim.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER