SEDAŞ’a şikayetler bitmiyor!

Gazetemizin WhatsApp ihbar hattına gün içerisinde SEDAŞ’a yönelik iki ayrı şikayet geldi. Arifiye ve Erenler’de yaşanan elektrik sorunu, vatandaşları isyan ettirdi

SEDAŞ’a şikayetler bitmiyor!

İki farklı okurumuz, Erenler Dilmen Mahallesi’nde sokak lambalarının gündüz yandığını dile getirirken Arifiye’de ise sokak lambalarının akşamları yanmadığını söyledi.

GÜNDÜZ YANIYOR

Erenler Dilmen Mahallesi’nde yaşayan bir okurumuz, gündüz vakti yanan lamlara tepki gösterdi. Okurumuz, “Birkaç gündür aynı sorunu yaşamaya devam ediyoruz. Mahallede birkaç vatandaş olarak ayrı ayrı 186’yı arayıp bilgi verdik. Buna rağmen ilgilenen olmadı. Milli servet şaka gibi! Bunların paraları halktan çıkıyor. Bizler vergi olarak bunları ödemek zorunda değiliz. Varsa yoksa halkın cebine göz dikiliyor” ifadelerini kullandı.

GERİ DÖNÜŞ YOK

Arifiye Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan bir okurumuz ise bu sefer sokak lambalarının yanmadığından dolayı yaşanan sorunlardan bahsetti. Okurumuz, “Geçen hafta cumartesi gününden beri sokak lambalarımız yanmıyor. Biz Arifiye’de Gülbahçe Sokak’ta yaşıyoruz. Muhtemelen don tuttuğu için ampullerin elektriği kesilmiş olabilir. SEDAŞ yetkililerini arayıp konu ile ilgili bilgilendirme yaptık fakat 1 hafta bitecek henüz geri dönüş yapan yok. SEDAŞ kurumuna 15 dakikalık mesafeyiz. Lütfen konu ile ilgili bir an önce ilgilenilsin” dedi. Biz de buradan yetkililere iletmiş olalım.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2021, 15:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ismail Çoban
Ismail Çoban - 1 ay Önce

sedaş bu ülkeye yakışmıyor..devletin acilen bu şirkete yaptırım uygulaması lazım...tam 10 yıl neredeyse her sabah elektrikler kesildi şehrin merkezinde..yenidoğan mah.bir sürü elektrikli aletimiz bozuldu..hakkımı helal etmiyorum