SEDAT KİRTETEPE CADDESİ'NDEN ŞİKAYET VAR

Gazetemizin Whatsapp İletişim Hattı’na yazan bir okurumuz, Sedat Kirtetepe Caddesi’nde yapılan kavşak çalışmasından şikayetini dile getirmiş.

SEDAT KİRTETEPE CADDESİ'NDEN ŞİKAYET VAR

Okurumuz, “Mustafa Bey merhaba. Az önce gazeteye bakınırken böyle bir hattınızın olduğunu fark ettim. Yetkililere Twitter’dan fotoğraflı olarak defalarca iletmeme rağmen hiçbir sonuç alamadığımız konuyu belki bir umut diyerek sizinle de paylaşmak istiyorum.
Ben Şeker Mahallesi Sedat Kirtetepe Caddesi üzerinde ikamet ediyorum ve doğma büyüme buralıyım.
Yaklaşık 2-3 ay önce sizde görmüşsünüzdür ki Kirtetepe Caddesinde bir kavşak yenileme çalışması yapıldı ve tabiri caizse her şey tam anlamıyla daha da kötü hale geldi.
En başta eski kavşaktaki tüm ağaçlar kesilerek yerine yenileri dikilmedi.
Onu da geçtim, yapılan yeni kavşak üzerinde bu kadar zamana rağmen ne bir çizgi çalışması ne bir trafik lambası ne de kasis koyuldu. Günün her saati görebileceğiniz ve en başta yaşlıların camiye gidiş gelişlerinde kullandığı bu güzergah şimdi onlar için tehlikeli bir hal aldı.
Namaz vakitlerinde camiye giden yaşlıların yan yana gelip el ele tutuşarak sağı solu kontrol ettikten sonra koşarak karşıya geçtiklerine sizde şahit olabilirsiniz.
Özellikle pazartesi günleri kurulan mahalle pazarına giden kadınlarda da aynı durumu görmeniz mümkün.
İşin en acısı da Şehit Abdullah Ömür İlkokulu'na giden öğrencilerin de aynı güzergahı kullandığını düşünürsek sanırım konu hakkında daha da bilgi sahibi olursunuz.
Aynı zamanda cadde başlangıcındaki Kirtetepe Kıraathanesi sebebiyle günün her saati kahve ziyaretçilerinin yol kenarlarına hatta kaldırımlara park etmesini de yetkililere iletmeme rağmen mahalle sakinleri olarak hiçbir sonuç alamadık.
Günün her saati kadın, çocuk, yaşlı insanların sağda kahve solda da park etmiş araçlar yüzünden yaya kaldırımını hakkınca kullanması mümkün değil.
Bu konuda da belediyeye tavsiyem, bazı caddelerde yaptıkları taş babalardan bu cadde üzerine döşenip araçların kaldırımlara park etmesini önlemektir. Ama ne yazık ki ondan da bir netice çıkmadı.
Hatta konu ile ilgili size fotoğrafları da göndermek istiyorum.. umarım bu sefer yerel yazılı basın olarak sizin sayenizde dikkate alınır ve gerekli yaptırımlar uygulanır. Şimdiden ilginize teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim” diye yazmış.
Evet okurumuzun yazdıkları öyle. Yetkililere iletmiş olalım.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER