Şehit ve gazi yakınları tepkili

Türk milletinin en büyük kutsal değerlerinden biri, şehitler ve gazilerdir.

Şehit ve gazi yakınları tepkili

Bu kapsamda, şehitleri ve gazileri yılın tek gününde anarak, onlara verilen değeri gösteriyoruz. Ancak, yaklaşık 1,5 aydır, Şehit ve Gazi yakınları oldukça sıkıntılı. Özellikle şehit yakınlarının tepkisi daha fazla. Konuyu daha önce kaleme almıştık. Serdivan Şehitler Anıtı’nda bulunan bayrak, 30 Ağustos tarihinde yenileneceği gerekçesi ile indirilmiş, bir daha takılmamıştı. Bu duruma gelen tepkiyi sizlerle paylaşmıştık. Aradan geçen süre içinde bir gelişme olurmu diye bekledik. Dün sabah gazetemizi arayan Şehit ve Gaziler internet sitesi yöneticileri, gazetemizi arayarak bu konuda bizden destek istediler. 30 Ağustos’tan bu güne kadar yeni bayrak takılmadığını belirten site yöneticileri, bu konuda şehit yakınlarından tepki aldıklarını ifade ettiler. Valilik ve Garnizon Komutanlığı’nı göreve davet ettiler.

Kent Park’ta oyun
setlerine yazık oluyor

Şehir merkezinde vatandaşların en çok rağbet gördüğü Kent Park’ta bulunan oyun alanlarına yazık oluyor. Gazetemizin Acar Muhabiri Serkan Özay, önceki gün Kent Park’ta gerçekleştirdiği kısa gezinti sonrası gözüne takılan bu konuyu bana getirdi. Halkın hiçbir bedel karşılığı ödemeyerek kullandığı bu oyun parklarına zarar verenler kim? Unutulmamalı ki bu oyun parkları sizden, bizden toplanan vergilerle yapılıyor. Bunları korumak herkesin görevi. Duyarsızlık gösteren vatandaşları buradan kınıyorum. Yetkililer kadar bizlere de büyük bir sorumluluk düşüyor.

Tozlu Polikliniği’ne engelli nasıl çıksın
Tozlu Polikliniği, şehir merkezinde hastane gibi çalışan en önemli sağlık kurumlarından biri. Günde yüzlerce vatandaş buraya gelerek sağlık hizmeti alıyor. Alıyor da, ya engelliler? Poliklinik kurulduğu ilk günden beri engelliler için tam bir eziyet. Defalarca konu yerel basın tarafından ele alındı, haber yapıldı. Ancak kimse konuyla ilgili ne açıklama yaptı, nede somut bir çözüm üretti. Sorun hala devam ediyor. Yetkililer bu konuya el atarsa, halkımız adına seviniriz.

Trafik daha da sıkıştı
Çark Caddesi Hilmi Kayın İş Merkezi ve Adapazarı Belediyesi arasında kalan alanda bir süre önce başlatılan yol ve kaldırım düzenlemesinin ardından, bölgede trafik sorunu daha da arttı. Kaldırım çalışmaları nedeniyle yola düşen pay azalınca ve bazı araçlar yol üzerine park yapınca, trafikte ki sıkıntı arttı. Bu konuda yetkililerin gereken önlemi alması gerekiyor. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER