Şehrin göbeğindeki bu köşeden kokudan geçilmiyor

Adapazarı şehir merkezinde çöplerin toplandığı bu köşeden çöpler alınsa da kötü koku bütün günü zehir ediyor... 

Şehrin göbeğindeki bu köşeden kokudan geçilmiyor

Sakarya Yenihaber Gazetesi Whatsapp Haber Hattına (05312094949) gönderilen şikayete göre, Adapazarı şehir merkezinde Tozlu Caminin ve minibüs duraklarının köşesindeki trafo bölge esnafının çö dökme yeri olarak kullanılıyor. 
Burada toplanan çöpler belirli aralıklarla belediye ekiplerince alınsa da çöplerden akan pis su temizlenmiyor. Haliyle de bütün gün çevreye kötü koku yayılıyor. Vatandaşlar hemen köşedeki eletrik direğinin durumuna da dikkat çekerken, direğin betonlarının patlaması ve demirlerinin dışarıda gözükmesi sebebiyle yıkılması tehlikesi olduğun söyledi. Şikayeti yollayan esnaf, "Buradan günde binlerce insan geçiyor. Çöpler alınıyor ama suyu kalıyor. Yola, karşı kaldırıma kadar pis su yayılıyor. Belediyenin buradaki çöpleri alırken pis suyuda yıkamasını istiyoruz" ifadelerini kullandı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2019, 14:58
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hilal
Hilal - 1 yıl Önce

Konteyner harici, yerlere çöp atmak yasaklanmalı. Daha çok çöp kutusu ve konteyner konulmalı. Bazı şehirlerde konteynerların dezenfekte edildiği söyleniyor. Bunu geçtim, bari yerleri temiz tutabilsek...

SIRADAKİ HABER