TEK Kavşağı'ndan gelen yorum

Geçtiğimiz günlerde Yeni Cami Kavşağı ile ilgili bir trafik sorunun gündeme getirmiştik.

TEK Kavşağı'ndan gelen yorum

Dün, internet sayfamızda yayınladığımız ‘Vatandaş Ne diyor?’ köşeni incelerken, okuyucu yorumlarını gördüm. Bu yorumların okuduktan sonra, gelen şikayetlerin dikkate alınması için yayınlamayı uygun gördüm. ‘Döner kavşaklarda geçiş üstünlüğü kimin’ başlıklı yazımıza gelen kısa bir yorumu paylaşıyorum. Kaya Bilal rumuzlu okuyucumuz bulunduğu bölgedeki bir sorunu gündeme getirerem şu ifadeleri kullanış: “TEK kavşağından yayalar özellikle yaşlılar karşıya zor geçiyor araçlar hızlı şekilde geliyor ÜST GEÇİT ŞART OLDU”

**
Dini duyguları da
istismar ediyorlar

Diğer bir yorum ise duygu istismarcıları ile ilgili yazdığımız şikayete geldi. Bu şikayette ise cami önlerinde duygu istismarı yaparak para kazanan kişilerle ilgili konuyu aktarmıştık. Gelen yorumu sizinle paylaşıyorum: “Fındık hasat döneminde ki yurt ve Kuran Kursları adı altında köylere gelenlere ne demeli. Mübarek kitabımızın adını kullanarak yardım topluyorlar güya. O mahsulü 13-18 yaş grubuna giren çocuklar için topluyoruz diyorlar. Bu kurslarda kalan talebeler nerede diye sorduğumda tatide diyorlar,her ebeveyin çocuğunu yetiştirmek zorundadır. Hem dini hemde ilmi olarak duygu sömürüsü ile yapan bu işlem dilenciliktir.” Görülen o ki, dini duyguları da istismar ederek para toplayanlara da bir tepki var. Bu konuda önemli adımlar atılmalı gibi gözüküyor. Her geçen gün başka bir yerden bu konuyla ilgili farklı konular ve söylentiler duyuyoruz. Bu toplumumuzun kanayan bir yarası. Gereken düzenleme bana göre yapılmalı.

**
Yine aynı konu

Toplu taşıma araçlarının yolcu indirdiği ve bindirdiği duraklarla ilgili şikayetler sürüyor. Özellikle şehrin Kuzey Bölgeleriniden gelen otobüslerin, çarşı merkezi durağı ve en çok yolcu sirkilasyonu olan Dr.Nuri Bayar okulu arkasında bulunan Yapıkredi Banka Şubesinin önünde durak en fazla şikayetin geldiği yer. Bu bölgeyle ilgili şikayetler artıyor. Lütfen dikkat.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER