Üç gündür kargo yok

Dün sabah Hüseyin Sezek isimli bir okurumuz aradı. Kargo şirketleri ile bugüne kadar gelen şikayetlerin üzerine bir yenisi ekledi

Üç gündür kargo yok

Okurumuz, ismi bilinen bir kargo şirketi aracılığıyla Çarşamba günü içinde kendisine İstanbul’dan bir koli geleceği belirtilmiş. Kargo Şirketi sabah Saat 09.00 sularında, okuyucumuzu aramış. Kendisi il dışında olacağı için, eşine o gün evden ayrılmamasını tembihlemiş. Ancak o gün ne gelen var ne giden. Ertesi gün kargo firmasını aramış. O gün geleceği söylenmiş. Ancak acil bir durum sonucu hastaneye gitmişler. Haliyle karga ellerine ulaşmamış. Dün firmanın Çark şubesini tekrar aramış kendisine, “Evde kimse olmadığı için teslim edilmediği söylenmiş. Okurumuz kapıda bir not görmediğini söylemiş. Sonunda genel Merkez aramış. Ama muhatap yok. Yani İstanbul’dan gelen bir koli, üç gündür sahibine ulaşmamış. Artık durumu siz düşünün.

 

Kavşakların Ramazan müdavimleri

Ramazan öncesinden yazmıştım. Kavşaklara dikkat diye. Son günlerde ne kadar dikkatini çekti ama, trafik ışıklarının bulunduğu dört yol ağızları ve büyük kavşaklar, hayatlarını tehlikeye atan kaymak satıcıları ve duygu sömürücüleriyle dolu. Seyir halindeyken, kırmızı yandığı an, önce çocuklar fırlıyor yola. ‘Ağabey Kaymak istermisin’ diye. Bir tane olsa iyi, en az üç dört çocuk yola fırlıyor aynı andı. O araçtan o araca. Koşturup duruyorlar. Hani boyları yetse otobüslerin camlarına kadar tırmanıp kaymak satacaklar. 500 Kuruş için canlarını tehlikeye atan bu çocukların aileleri nerede diye sormak gerekiyor. Şeker Mahallesi kavşağı, Donatım Kavşağı, Erenler Hacıoğlu kavşağı, aklıma gelen bir kaçı. Hadi ya, elinden tuttuğu çocuğu araçların arasında gezdiren duygu istismarcılarına ne dersiniz. Kavşakları bırakın, yaya kaldırımlarında 10-15 metre arayla tezgah açmışlar. Birine sadaka verdinizi, ötekilerin gözü üzerinizde. Hemen yanaşıyor yanınıza. Hadi ona da verdiniz sadaka, 10 metre sonra bir başkası çıkıyor karşınıza. Artık pes diyorsunuz. Bu duygu istismarcıları ve hayatını 50 kuruş için tehlikeye atan çocuklar için gereken yapılmalı.
 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE