Vatandaş şehir için bunları istedi… 

Yenihaber muhabirlerinin şehrin sorunlarını sorduğu vatandaşlar, altyapı, trafik ve ulaşım sorunu ile raylı sistem ihtiyacını dile getirdi 

Vatandaş şehir için bunları istedi… 


Gazetemiz muhabirleri, vatandaşlara ‘sizce Sakarya’nın en büyük sorunu nedir ve şehrin yöneticisi siz olsaydınız ilk olarak hangi sorunları çözmek isterdiniz?’ sorularını yöneltti. Vatandaşların büyük bir kısmı ilin en büyük sorunun altyapı ve trafik olduğunu söylerken bazı vatandaşlar ise şehrin raylı sisteme ihtiyacı olduğunu ifade etti. 

‘ULAŞIM SORUNUMUZ VAR’
Sakarya’nın en büyük sorununun ulaşım olduğunu söyleyen lokanta işletmeciliği yapan 
Yetkin Özkan, “Özellikle Serdivan’da Yazlık ve 32 Evler kampüs hattı tamamen boş bırakılmış. Başlarındakiler de işlerini takip etmiyorlar. Bundan dolayı Sakarya her zaman yerinde saymak zorunda. Altyapı sorunumuz var, yağmur yağdığı zaman su kanalizasyonları temizlenmediği için tıkanıyor” dedi. 

‘MEYDANA CAMİ YAPTIRIRDIM’
‘Büyükşehir Belediye Başkanı olsaydım ilk olarak Demokrasi Meydanı’na cami yaptırırdım’ diyen esnaf Mustafa Saygılı, “Merkezde Orhan Cami ve Ağa Cami var. Bunlar yetersiz. Bu yüzden Demokrasi Meydanı’na cami yapılmalı. Yönetici olsaydım, ilk bu işi yapardım. Bunun yanında raylı sistemde de büyük sorunlarımız var. Karaman-Korucuk ve Yenikent bölgelerine raylı sistem gerekiyor. Kalabalık bir nüfusun olduğu yerde, toplu taşıma araçlarında sorunlar yaşanıyor” şeklinde konuştu. 

CADDE’DE OTOPARK SORUNU 
Şehrin en büyük sorununun Çark Caddesi’nde otoparkın bulunmaması olduğuna dikkat çeken Mesut Budak, “Caddenin etrafında bir otopark yapılmalı. Yönetici olsam, esnafın sıkıntılarını giderirdim. Çark Caddesi’ne bir otopark kazandırılmalı” derken, esnaf Özcan Toplam ise, “Şehrin değil, ülkenin genel bir sorunu var, bu da işsizlik. Üniversite mezunlarının birçoğu iş bulamıyor. Şehrin sorununa gelirsek, en büyük sorunumuz trafik. Sakarya, büyüyen bir şehir. Nüfus arttıkça ihtiyaçlar da haliyle artıyor. Bu bakımdan trafik sorunu daha da artmadan el atılmalı” ifadelerini kullandı. 

‘EĞLENCE MERKEZLERİ YOK’
Şehrin en büyük eksikliklerinden birinin eğlence merkezi olmamasını ifade eden solist Nail Demir, “Eğlence merkezlerimiz yok. Ben solistim, kendime göre çıkabileceğim bir sahne yok. Bunun yanında şehrin ışık sorunu var. Yönetici olsam şehir ışıklarına bir çözüm bulmak isterdim” dedi. Öğretmen Müge Kocacık ise, “Bence Sakarya’nın en büyük sorunu insan gelişimi, insanları geliştirmek gerekiyor. Sakarya’da yönetici olsam kesinlikle milli eğitimin yaptığı ve düzenlediği eğitimleri daha fazla arttırır ve ücretsiz yapardım” dedi. Mücahit KAHYAOĞLU – Umut BEĞDEŞ

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 14:42
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çeşme Meydanı Esnafı
Çeşme Meydanı Esnafı - 4 ay Önce

RAYLI SİSTEM İÇİN ÇÖZÜMÜN ANAHTARI TEK!!! LÜTFEN İLK ÖNCE SAMİMİ OLALIM!!! RAYLI SİSTEMİN BU ŞEHİRDE GERÇEKLEŞMESİ İÇİN İLK ÖNCE VİZYON SAHİBİ YÖNETİCİLERİMİZ OLMALI, BU KONUDA ÜMİDİMİZ TÜKENDİ İSE GERİYE TEK BİR ÇÖZÜM KALDI HER VAGONA BİR PLAKA GEREKLİ ÖRNEĞİN ''R'' PLAKA OLABİLİR BU OLMADANDA RAYLI SİSTEM OLMAZ. ANLAYAN ANLADI:) ANLAMAYAN % 65 DEVAM :) YÜZÜSTÜ ÇOK SÜRÜNDÜN AYAĞA KALK SAKARYA !