Vatandaşın toplu taşıma tepkisi! Bu nasıl önlem...

Sakarya’da koronavirüs tehdidine karşı bazı otobüslerde önlem alınmaması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Vatandaşın toplu taşıma tepkisi! Bu nasıl önlem...

Yakın temas, öksürük, aksırık, tokalaşma gibi yollarla yayılan virüs için alınan önlemler kapsamında Sakarya Büyükşehir Belediyesi özellikle toplu taşıma araçlarında önlemler alındığını ve vatandaşlarında bu tedbir kurallarına uymalarını istedi.

Sakaryayenihaber whatsapp ihbar hattımıza gelen şikayetlerde ise vatandaşlar bu önlemlerin uygulamada eksik kaldığı yönünde sitemlerini dile getirdi.

Şoförlerin uyarıları ve otobüs içerisinde yer alan broşürlere rağmen vatandaşların yolculuk esnasında bu kurallara uymadığı ve başka insanların sağlığını tehlikeye attığını bildirdi.

Otobüslerdeki duruma sitem eden vatandaş yetkililerin denetlemelerini arttırmasını, insandan insana geçen böyle ciddi bir hastalığın en kolay bulaşabileceği toplu taşıma ortamlarına daha fazla ciddiyet gösterilmesini istedi. Ayrıca kurallara uymayan vatandaşlara da seslenerek "Kimsenin kul hakkına girmeye bu vebali almaya razı geleceğini sanmam lütfen tüm Sakaryalılar bu konuya özen göstersin' dedi

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Efraim Kaya
Efraim Kaya - 7 ay Önce

Bir iki defa bende denk geldim bence daha çok vatandaşın dikkat etmesi lazım binme kardeşim baktın dolu in kimsenin yanına oturma hayatından başkasının hayatından değerli mi

SIRADAKİ HABER