YENİKENT DEVLET HASTANESİ'NDEN AÇIKLAMA VAR

Gazetemizin geçen cumartesi günü yayınlanan ‘Vatandaş Ne Diyor’ köşesinde Yenikent Devlet Hastanesi’nde verilen poliklinik hizmetlerinin geç başlamasıyla ilgili bir şikayeti dile getirmiştik.

YENİKENT DEVLET HASTANESİ'NDEN AÇIKLAMA VAR

Okurumuz, “Mustafa Bey Şu an Yenikent Devlet Hastanesi’ndeyim. Bulunduğum yerde iki Göğüs Hastalıkları, iki Psikoloji, iki Göz Hastalıkları, iki Cildiye, bir Enfeksiyon Hastalıkları ve bir Göğüs Cerrahi Polikliniği var. Tümünde hastalara 09.00’da randevu verilmiş ama şu an 09.25 olmasına rağmen mesai halen başlamadı. Doktorların biraz daha ilgili ve mesai saatlerine riayet etmesi gerekiyor” diye yazmıştı.
Hastaneden konuyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada, “Polikliniklerin zamanında başlamaması, sabah randevusunda bekleyenlerin bulunması son zamanlarda yaşandığı belirtilen ve süreklilik arz etmeyen bir durum.
Özellikle Göğüs Hastalıkları doktorlarının hem serviste hem de yoğun bakımlarda çok hastası oluyor. İki haftadır sadece 2 hekim çalışıyor.
Yatan hastaların sabah saatlerinde vizitleri var, onlarda uzun sürüyor. Hekimlerimize, vizit yapmayın polikliniğe inin diyerek yatan hastalara zarar vermek gibi bir durum da olamaz.
FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan doktorlarımız geriye dönmeye başladı. Daralan hekim kadrolarımız yavaş yavaş eski haline geliyor. Polikliniklerde özellikle sabah saatlerinde yaşanan bekleme durumunun özeti bu.
Poliklinik hizmeti veren hekimlerimizin muayene olacak vatandaşları kesinlikle keyfi olarak bekletmesi söz konu değildir” denildi.
Evet okurumuza iletmiş olalım.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER