Yol çizgileri görüntüyü güzelleştirdi

Son günlerde, cadde ve sokaklar, insanlara farklı gözükmeye başladı

Yol çizgileri görüntüyü güzelleştirdi

Nedenini hemen açıklayayım, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına bağlı ekiplerin, şehir merkezinde ki cadde ve sokaklarda yaptığı yol çizgi çalışmaları. Bu konuda vatandaşlarımızın memnuniyetini sık sık duymaya başladık. Sadece bir çizginin bile ortaya çıkardığı güzellik sıklıkla konuşuluyorsa, şehir merkezinde mükemmel işleyen bir trafik akışı, şehrin bir yanından diğer yanına sorunsuz bir ulaşım, daha çok memnuniyeti neden olmazmı? Ama, yapılan çalışmadan ötürü vatandaşın teşekkürlerini ilgili birimlere iletelim. Bu güne kadar renksiz ve soluksuz yollar, yapılan bu çalışmalarla canlandı. Temennimiz, tüm caddelerin aynı güzelliğe kavuşması.

 

SAÜSEM’in telefon problemi var?
Hasan Hüseyin G. isimli bir okurumuz bir SAÜ Sürekli Eğitim Merkezi telefonlarıyla ilgili bir şikayeti, paylaşmış. Okurumuzun şikayeti şöyle: “Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezini defalarca ararsanız fakat asla cevap alamayacağınız bir yerdir. Defalarca ararsınız, ısrarla ararsınız ama kimse telefonlarınıza cevap vermez. Ve artık Sausem’deki tüm personelin yattığını düşünmeye başlarsınız. Bir hafta aramanızın sonunda ancak birisi tesadüfen telefonun yanından geçerken bakar muhtemelen o kişi de sizin işinizi halledecek birisi değildir. Çok merak ediyorum acaba bu sürekli eğitim merkezinde görev yapan birileri var mı? Varlarsa telefonlara özellikle mi cevap verilmiyor? Üniversite rektörünün veya dekanın bu birimin telefon problemiyle ilgili bilgisi var mı? Hizmet verilmediğiyle ilgili bilgisi var mı?

 

Otobüslerden şikayetler geliyor
Yaz dönemi nedeniyle, bir çok kişi tatil nedeni ile seyahat ediyor. Raylı taşımacılıkta ki sorunlar nedeniyle vatandaş mecburen otobüs firmalarına yöneliyor. Son günlerde şehirler arası otobüs terminalinde bulunan bazı otobüs firmalarıyla ilgili şikayetlerde kulağıma gelmeye başladı. Şikayet gelen firmalar ise öyle ismi bilinen firmalar değil. Ama ulaşım konusunda ilimizde kaliteli firmaların sayısı az olunca vatandaşlar mecburen bu firmaları tercih ediyor. Haliyle yoğunluk arttıkça, müşteri arttıkça şikayette artıyor. En büyük şikayet ise terminale girmeyen servisle yolcularını alıp, otoban kenarına götüren firmalardan geliyor. Şikayet daha fazla artmadan hafiften dokunduralım dedik.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE