Veda ve teşekkür… Ve hoş geldin ABD baharı…

Her son yeni bir başlangıç derler.

Bu yüzden, önce gazetenin sahibi arkadaşım Turan Kalfa’ya aldığı karardan dolayı yeni yaşamında sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.

Turan’ın ricası üzerine gazetede yazmaya başladım. Bu imkânı verdiği için kendisine çok teşekkür ederim. Sadece bir teşekkür yetmez. Bir teşekkürde hem Kocaali’ye hem de Sakarya’mıza yaptığı maddi ve manevi hizmetler için. Özellikle Denizcilik Meslek Yüksek Okulunun Kocaali’ye getirilmesi konusunda göstermiş olduğu maddi ve manevi katkılarından dolayı.

Başarının hiçbir katkısı olmayan siyasiler tarafından sahiplenilmesine bakmayın siz. Yıllardır süre gelen alacak verecek hesabından kaynaklanan 4-5 milyon lira gibi bir parayı bulup daha doğrusu büyük bir kısmını kendisi karşılayıp yıllardır süre gelen sorunları ortadan kaldırmamış olsaydı bugün hala Denizcilik Meslek Yüksek Okulunun hayali kuruluyor olurdu.

Gelelim vedaya…

Bana yakışan Turan’la birlikte veda etmekti. Kendisi gazeteyi bırakınca daha doğrusu gazetenin imtiyaz hakkını satmayıp tüm hisselerini gazetenin her türlü zorluğunu çeken çalışanlarına devir etme asaletini gösterince bana da yakışanın kendisi ile birlikte veda etmek olduğunu düşünmüştüm.

Aslında bu kararı almamın tek sebebi gazetenin yeni sahiplerine kendi yayın politikalarını özgürce belirleme imkânını sunmaktı. Bu yüzden de ayrılık fikrini kendilerine ilettim. Ama Kenan Çatalbaş arkadaşımın ‘‘yola devam’’ emrivakisi ile bizde yazmaya devam ediyoruz.

Biraz özel mesajlar içeren bu yazımızla duygularımızı siz okurlarımızla paylaşırken hem Turan Kalfa hem de Kenan Çatalbaş arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ederim.

Madem yazmaya devam dedik o zaman ABD seçimleri ile yola devam edelim.

Ne ekersen onu biçersin derler.

Yıllardır bir çok ülkeye kaos, terör ve gözyaşı eken ABD’nin derin güçleri tarihlerinde ilk defa aynı kaos, terör ve gözyaşı ile karşılaşınca kendilerine söylenecek tek söz; ‘‘ Hoş geldin ABD BAHARI…’’  

Tabii tarafları sağduyuya davet ettiğimizi, her şeyin hukuk ve demokrasi çerçevesinde hal edilmesi tavsiyesinde bulunmayı unutmadığımızı özellikle belirtmek isterim.

Ayrıca SEÇİM HİLELERİNİ öyle pek fazla abartmasınlar…

Afrika’dan tut Güney Amerika’ya, Asya’dan tut Ortadoğu’ya kadar birçok coğrafyada yer alan yüzlerce ülkede yaptıkları ve yaptırdıkları SEÇİM HİLELERİNİ unutmadık.

Örneğin; Pensilvanya’da besledikleri FETÖ vasıtası ile 2002 seçimlerinde SEÇSİS SİSTEMİNE dışarıdan müdahale ederek yaptırdıkları hileleri, kıl payı baraja taktırdıkları siyasi partileri unutmadık. Hele hele 5 milyon seçmen ekletip sonra 3 milyon seçmen çıkarttırdıklarını da unutmadık. Özellikle de MEZARDAKİLERE bile EVET oyu kullanma çağrısını ise hiç ama hiç unutmadık.

Neymiş? ABD seçimlerinde hile yapılmış… Hadi canım sende. 3-4 milyon mühürsüz oyun geçerli sayıldığı yerde hilenin lafı mı olur?

Yazımızı TRUMP’la bitirelim…

Seçildiğinin ilk ayında yaptığı konuşmalara ve bir iki kararına bakınca DİKTATÖR demiştim. Bizimkiler abarttığımı söylediler. Hatta övgüler dizdiler. TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ Cumhurbaşkanına O MEKTUBU yazınca hele hele Rahip Bronson’ı alınca sen haklısın dediler. 6 Ocak olaylarından dolayı şimdi de HİTLER’e benzetmeye başladılar.

Bu yazım yayına girene kadar kendisini görevden alırlar mı bilemem ama böyle FAŞİST DİKTATÖRLERİN bırakın bir gün bir dakika bile o koltuklarda oturmaması lazım.

Sadece koltuktan almak yeterli mi? Yetmez…

Beş kişinin ölümüne ve yüzlerce insanın yaralanmasına sebep olmaktan YARGILANMALI.

Yargılansın ki TRUMP vari DİKTATÖRLERE ders olsun.

Saygılarımla,

Sinan Ulusinan

12.01.2020

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre Koç
Emre Koç - 5 gün Önce

Yazılarınızı takdirle okumaya devam ediyorum. Bu zamanda bu cesareti bulan çok az insanımız var ne yazık ki.
Turan Beyin sayesinde sizleri tanıdık. Kocaali'nin kalemlerini okuma fırsatı bulduk. Ona da yeni işlerinde başarılar dileriz.

Sinan Ulusinan
Sinan Ulusinan @Emre Koç - 5 gün Önce

Teşekkür ederim. Biz o cesareti takdir duygularını yazarak bize destek olan siz cesur okurlardan alıyoruz. Asıl biz sizleri takdir ediyoruz...