AGD “Mekke’nin Fethi”ne hazırlanıyor 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya şubesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Mekke’nin Fethini kutlamak için hazırlıklara başladı 

AGD “Mekke’nin Fethi”ne hazırlanıyor 

Yeryüzünün ilk binası Kabe’nin bulunduğu şehir olan Mekke İslam Ordularınca 1 Ocak 630 tarihinde fethedildiğini söyleyen Anadolu Gençlik Derneği (AGDSakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik, “Fetih; insanın, toplumun ve doğanın, sevgiyle, merhametle ve adaletle buluşmasıdır. Fetih insan olmanın, halife kılınmanın, dağların yüklenmekten çekindiği bir yükü omuzlamanın ve kulluk sözü vermenin gereğidir. Fetih sadece hakkın hâkimiyeti için çıkılan bir seferin sonucu değil; bilakis o sefere çıkabilme dirayetidir” dedi. 
Mekke’nin Fethinin 1389. yıldönümü nedeniyle program düzenleyeceklerinin altını çizen Başkan Çelik, “Bu inanç ve duygularla tertip edeceğimiz Mekke'nin Fethi Gecesi programına yüreğinde Hz. Peygamber sevdası olan Mekke aşkı olan tüm Sakaryalıları davet ediyoruz. Konuşmacı olarak Abdülaziz Kıranşal katılırken, Sakarya Büyükşehir Mehteranı da sahne alacaktır. Selayı Bedirhan Buğra Koçak kardeşimiz okuyacakken ezanı Mustafa Ensar Kahraman, Kuran-ı Kerimi ise Ömer Faruk Cambazlar okuyacaktır” dedi. 
Program, 31 Aralık Salı akşamı Adapazarı Atatürk Spor Salonunda gerçekleşecek. 
Serkan Ok/ Şevval Geçin 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 01:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21