Biz fırsat kapısı değiliz

2014 yılında Adapazarı Belediyesine ait olan arsa üzerinde Büyükşehir tarafından yapılan Engelsiz kafenin, şahıslara devredilmesine tepki gösteren engelliler, Atatürk Parkı’nda eylem yaptı.

KORUMALI İŞYERİ
Adapazarı Atatürk Parkı’nda bir araya gelen engelliler, Adapazarı Belediye Meclisi’nin engelli kafenin, şahıslara verilmesine yönelik kararını protesto etti. Engelliler adına açıklama yapan MHP Adapazarı Belediye Meclisi eski üyesi Selim Özen, “Adapazarı Belediyesi’nin Eylül ayında meclis gündemine gelen ve 2014 yılında Adapazarı Belediyesine ait olan arsa üzerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmış olan engelsiz kafe, korumalı iş yeri statüsünde Sakarya Beyaz Ay Derneğine verildi. Fakat Sakarya’da korumalı iş yeri statüsünü kazanmamış bir işletmeye engelsiz kafenin korumalı iş yeri statüsünde verilmesini hep birlikte öğrenmiş olduk. 

DOĞRU BULMUYORUZ
Şimdi  Adapazarı Belediye Meclis gündemine tekrardan gelen ve 10 yıllığına yine işletmesi usulsüz bir şekilde korumalı işyeri olarak çalıştırılacağı ifade edilen şahıslara ihale edilecek. Engelli bireyler olarak bunu doğru bulmuyoruz” dedi.

BAKANLIĞA ŞİKAYET EDECEĞİZ
Özen, kendilerinin bir fırsat kapısı olmadığını belirterek şöyle devam etti;” Sakarya halkına ait olan bu işletmeler neden şahıslara veriliyor bunu öğrenmek istiyoruz. Aynı özellikte bizde talep ediyoruz. Bizde engelsiz kafe istiyoruz. Yazın, kışın yağmurdan, soğuktan korunmak için bunun bizim hakkımız olduğunu düşünüyoruz. Madem sosyal belediyecilik anlayışı var neden belediyelerimiz bunlara fırsat veriyor.  Bizim bu saatten sonra yapabileceğimiz tek bir şey var, ilgili belediyemiz Büyükşehir Belediyesi hakkında İçişleri Bakanlığı’ndan soruşturma talep edeceğiz.  Biz engelliler fırsat kapısı değiliz. Rant aracı da değiliz. Biz bu işletmelerin Adapazarı halkının kullanmasını istiyoruz.” 
Serkan OK

Serkan OK

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 12:40
banner3
YORUM EKLE