Demokrasi Meydanı'nda Atatürk anıtı tepkisi!

Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya şubesi Başkanı Aslıhan Ateş Demokrasi meydanında basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada Başkan Ateş “Meydan yenilenmesi çalışma sonrası Atatürk anıtının yeri değişmiş ve görüntü kirliliği hepimizi rahatsız etmiştir” dedi. 

Atatürkçü Düşünce Derneği  Sakarya Şubesi tarafından dün Demokrasi Meydanında bir basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada, meydanda yapılan düzenleme sonrası Atatürk Anıtının yerinin değiştirilmesine tepki gösterildi. ADD Başkanı Aslıhan Ateş “Meydan gereğinden fazla doldurulursa meydan özelliğini yitirir. Miting ve tören alanları ortadan kalkar demiştik ayrıca Atatürk anıtı ile ilgili anıtın mutlaka aynı şekilde kalması gerektiğini anıtın meydana hâkim olması gerektiğini ifade etmiştik. Ancak bugün gelinen durum ortada. Talebimiz anıtın arka panelinin ve yüksekliğinin önceki gibi yapılmasıdır. Bunu yapmak bu saygısızlığı düzeltmek bu kadar mı zordur. Buraya harcanan para milletin parasıdır. Onca parayı harcardın Atatürk anıtı için bu yıpranmış ve çirkin görüntüyü mü reva gördünüz.  Ayıptır vefadır, saygısızlık ve Sakarya adına çok büyük bir utançtır” diyerek tepki gösterdi.
‘İKAZ EDİN’
Basın açıklamasının devamında  Ateş “Üzülerek görmekteyiz ki bağımsızlığımızın sembolü olan bayrağımıza saygısızlık eden densizler var şehrimizde. 10 Kasım Pazar günü Atatürk’ün vefatının yıl dönümünde şehrimizin en merkezi caddesinde en bilinen pasajında asılan yıpranmış yırtık durumda olan Türk bayrağı hepimizi incitmiştir. Bayrak demek onur, şeref, namus ve ahlak demektir. Başı dik olmak özgür ve bağımsız olmak demektir. Bizler tüm vatandaşlarımızı Mustafa kemal Atatürk ve bayrak konusunda duyarlı ve dikkatli olmaya davet ediyoruz. Uyarın, ikaz edin” dedi. Furkan Develi – Ferhat Bayraktar
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE