DÜŞÜNÜR KOLEJİ SAKARYADA

Düşünür Koleji, 36. Okulunu Sakarya’da açıyor. Düşünür Koleji Kurucusu Behçet Yavuz, dün gerçekleştirdiği basın toplantısında okulları ve eğitim sistemleri hakkında bilgi verdi.

Düşünme becerileri ve etik değerleri gelişmiş, sadece teknoloji kullanan değil aynı zamanda teknoloji üreten, Dünyayla konuşan Dünyayla yarışan 21. Yüzyılın bireylerini yetiştirmek için yola çıkan Düşünür Koleji, 36. Okulunu Sakarya’da açıyor. İzmir ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlerinden ve Düşünür Koleji Kurucusu Behçet Yavuz dün düzenlediği basın toplantısına, Kolejin Genel Müdürü Fatih Karadağlı, yerel ortakları Sinem Uğurkan ve basın mensupları katıldı. 
‘YENİ BİR GÜZELLİK’
Düşünür Koleji Kurucusu Behçet Yavuz, yaptığı açıklamada geçmişte bir çok başarı hikayesine imza attıklarını söyledi. Yavuz, şimdi Sakarya’ya hizmet etmenin onurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Yavuz, “ Türkiye’nin birçok bölgesindeki okullarımızın zincirine Sakarya’yı da ekleyerek yeni bir güzelliği yaşayacağız, yaşatacağız. Önümüzdeki 15-20 yıl içinde birçok mesleğin ya yok olacak ya da dönüşüme uğrayacak” ifadelerini kullandı
‘BAŞARILI OLACAKLAR’
Yavuz şöyle devam etti, “Eğitim ve öğrenme süreçlerinin bu projeksiyona göre tasarlanmasının ve bu öngörüye göre yapılanması gerekir. Sadece teknoloji kullanan değil teknoloji de üreten, çalışmaları ve fikirlerinde fark yaratan, esnek becerilere sahip bireylerin 21. Yüzyılda başarılı olacaktır” açıklamalarında bulundu. Yavuz yaptığı konuşmanın devamında  eğitim sistemleri hakkında da bilgi verdi. 
FARK YARATAN NESİL
Düşünür Koleji Genel Müdürü Fatih Karadağlı da basın toplantısında Düşünür Kolejine özel ve özgün olan eğitim sistemini akış şemaları ve görsellerle anlattı. Karadağlı, “farklı düşünen ve fark yaratan nesiller yetiştiren sistemimizin merkezinde Düşünür Öğretmen Gelişim Akademimiz var, akademik kadromuzun mesleki yeterliliği ve gelişimini çok önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.  Karadağlı, başarılı olan öğrencilerin yanı sıra bilim, sanat ve spor alanında da başarılı; yetenekli olan öğrencileri desteklemek amacıyla, başarılarını ve yeteneklerini belgelendirmek koşuluyla burslar verileceğini belirtti. Elif Tahtakale/Serkan OK
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 16:44
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER