KOCAALİ’DE YARALARI SARACAĞIZ

Sel bölgesinde inceleme yapan Bakan Kurum, Kocaali’de hasar gören binaların boşaltılması için Valiliğe talimat verdiklerini belirterek, dere güzergahlarında kentsel dönüşüm uygulayacaklarını söyledi. 


İLK ZİYARET VALİLİĞE
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum dün ilimize geldi. İlk olarak Valiliği ziyaret eden Bakan Kurum daha sonra Karasu ve Kocaali’de afetten etkilenen yerleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Valilikteki basın toplantısında sel felaketini yaşayanlara geçmiş olsun dileklerini ileten Bakan Kurum, Kocaali’de yaşanan heyelanla ilgili eylem planı hazırlayacaklarını söyledi.
BİNALAR BOŞALTILACAK
Kocaali’de tespit ettikleri binaların boşaltılması için Valiliğe talimat verdiklerini belirten Bakan Kurum, “Bu binalarımızı boşaltacağız, vatandaşlarımızı riski olmayan alanlara taşıyacağız ve bu çerçevede vatandaşlarımızın mağduriyetini engelleyecek projeleri geliştireceğiz. Dere güzergahındaki o yapılaşmaları taşıyarak bölgede kentsel dönüşüm projelerini gerçekleştireceğiz” dedi. 
MEZARLAR TAŞINACAK
Kurum, “Mezarlarımızda da böyle bir risk var ise mezarlarımızın da taşınması gerekiyorsa taşınma işlemini veya korunması gereken bir durum varsa korunma sürecini yapıyor olacağız ve bu çerçevede de inşallah Kocaalili vatandaşlarımızın yaralarını sarmış olacağız. Bu projeleri yaparken de hep vatandaşlarımızın can güvenliğini, mal güvenliğini öne çıkaracak projeleri yapmaya gayret gösteriyoruz" dedi.  
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 12:13
banner3
YORUM EKLE